ЄС затвердив концепцію про енергодипломатію для просування зеленої енергетики

ЄС затвердив концепцію про енергодипломатію для просування зеленої енергетики

Рада ЄС закликала до поетапної відмови від вугілля у виробництві енергії в усьому світі

ЄС затвердив концепцію про енергодипломатію для просування зеленої енергетики
фото pixabay.com

Рада ЄС затвердила концепцію енергетичної дипломатії, спрямованої на прискорення глобального енергетичного переходу.

Як повідомляє пресслужба органу, зусилля енергодипломатіі ЄС будуть спрямовані на гальмування інвестицій в інфраструктурні проєкти з розвитку традиційних джерел енергії в третіх країнах, якщо вони не будуть створюватися на принципах енергетичної нейтральності і підтримувати міжнародні зусилля по зниженню викидів парникових газів.

Крім того, Рада ЄС закликає до поетапної відмови від вугілля у виробництві енергії в усьому світі і планує підтримувати міжнародні ініціативи щодо скорочення викидів метану.

Законодавчий орган визнав, що зміна клімату є екзистенціальною загрозою для людства. Рада ЄС також наголосила на тому, що глобальні заходи з боротьби зі зміною клімату як і раніше відстають від того, що потрібно для досягнення довгострокових цілей Паризької угоди і Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року.

Рада також відзначила нерозривний зв'язок між зміною клімату та безпекою і обороною, а також необхідність посилення та актуалізації роботи по взаємозв'язку клімату і безпеки, особливо на підтримку діяльності ООН.

Висновки підтверджують незмінну прихильність ЄС подальшому нарощуванню мобілізації міжнародного кліматичного фінансування, включаючи методи сталого фінансування, в якості внеску в перехід до кліматичної нейтральності. У цьому контексті Рада відзначає, що ЄС є найбільшим учасником державного фінансування боротьби зі зміною клімату, подвоївши свій внесок в порівнянні з показником 2013 року до 23,2 млрд євро у 2019 році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло