Давос-2021: Глава Єврокомісії назвала технологічні компанії загрозою світовій демократії

Давос-2021: Глава Єврокомісії назвала технологічні компанії загрозою світовій демократії

Саме через соцмережі стало можливим підбурювати людей до політичних заворушень

Давос-2021: Глава Єврокомісії назвала технологічні компанії загрозою світовій демократії
фото DR

Світові лідери стурбовані тим, що за час правління Дональда Трампа демократія зазнала невиправних руйнувань, заявила у вівторок президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.

«Рік тому мій виступ стосувався в основному питання: чи запровадить уряд США каральні тарифи для європейських автовиробників? Сьогодні, через рік, ми стурбовані тим, чи не зазнала вся система демократії незворотної шкоди за останні чотири роки», – сказала фон дер Ляйєн під час виступу на саміті Всесвітнього економічного форусу в Давосі, передає CNBC.

Кадри штурму Капітолію, що є серцем американської демократії, на початку січня шокували європейських лідерів і відродили дискусії про роль соціальних мереж в поширенні дезінформації.

Тим часом демократи в Палаті представників не припиняють вимагати імпічмент для вже колишнього президента Трампа, якого звинувачують у підбурюванні до насильства проти уряду США.

Він чинив тиск на екс-віце-президента Майка Пенса, щоб той скасував результати президентських виборів, які назвав сфальсифікованими – і повторив це під час мітингу, після якого тисячі прихильників рушили прямо на Капітолій. Трамп не взяв на себе ніякої відповідальності за заворушення, які призвели до загибелі п'яти осіб.

Twitter та інші соцмережі вирішили заборонити або обмежити доступ до акаунтів Трампа після заворушень, аргументуючи це «ризиком подальшого розпалювання насильства».

«Ми також повинні звернути увагу на темні сторони цифрового світу», – зазначила фон дер Ляйєн, виступаючи у вівторок.

«Як і для багатьох з нас, штурм Капітолію став для мене шоком. Ми завжди кажемо: демократичні цінності – це частина нашої ДНК. І це правда. Але ми повинні підтримувати нашу демократію кожен день і захищати наші інститути від руйнівної сили мови ворожнечі, дезінформації, фейкових новин і підбурювання до насильства», – сказала фон дер Ляйєн.

Європейська комісія розробляє нові закони, які запровадять суворий контроль над цифровими компаніями, такими як Twitter і Facebook. Закон, який може вступити в силу протягом двох років, вимагатиме від цих компаній розкрити свої алгоритми – те, що вони відмовлялися робити протягом багатьох років, оскільки це може поставити під загрозу їх бізнес-моделі.

«Бізнес-модель соцмереж впливає не тільки на вільну і чесну конкуренцію, але також на нашу демократію, нашу безпеку і якість нашої інформації. Ось чому нам необхідно стримувати величезну потужність великих цифрових компаній», – наголосила глава Єврокомісії.

Нагадаємо, Франція та США вирішили обкласти технологічних гігантів «глобальним податком».

Вона звернулася до нової адміністрації з пропозицією США співпрацювати разом з ЄС над регулюванням технологічних гігантів, зазначивши, що в цьому питанні Джо Байден і ЄС перебувають «на одній хвилі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті