Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Словаччина візьме участь у саміті Кримської платформи – МЗС

Словаччина візьме участь у саміті Кримської платформи – МЗС

Саміт «Кримської платформи», у якому запланована участь лідерів іноземних держав, відбудеться 23 серпня 2021 року

Словаччина візьме участь у саміті Кримської платформи – МЗС
фото: tsoua.com

Перший заступник міністра закордонних справ (МЗС) України Еміне Джапарова під час шостого українсько-словацького експертного форуму представила словацьким колегам цілі та механізми роботи Кримської платформи, поінформувала учасників заходу про підготовку до проведення її інавгураційного саміту в Києві 23 серпня 2021 року, а також висловила подяку словацькій стороні за готовність взяти у ньому участь. Про це повідомляється на сайті МЗС.

«Розповідаючи про ситуацію в тимчасово окупованому Криму, Еміне Джапарова привернула увагу до погіршення ситуації з правами людини та триваючої мілітаризації півострова з боку російської окупаційної адміністрації, що ставить під загрозу безпеку Чорноморсько-Азовського регіону», – йдеться у повідомленні на сайті МЗС України у вівторок.

Перший заступник міністра зазначила, що понад 28 000 українських громадян були призвані до лав російської армії з початку окупації півострова, понад 160 кримінальних справ було відкрито окупаційною владою за ухилення від строкової служби.

Джапарова також привернула увагу учасників дискусії до примусової зміни демографічного складу населення Криму, нагадала про інші злочини російської окупаційної адміністрації на півострові: придушення релігійних свобод та свободи слова, утиски нацменшин, політично вмотивовані переслідування, насильницькі зникнення, мілітаризацію навчання та незаконну приватизацію української державної власності в Криму.

Зазначається, що заступник міністра закордонних справ України відкрила форум разом зі словацькою колегою, державним секретарем Міністерства закордонних справ Словаччини Інгрід Броцковою. У заході взяли участь українські та словацькі експерти, представники урядових структур і бізнесу.

«Еміне Джапарова окреслила пріоритети зовнішньої політики України на 2021 рік, зокрема в частині європейської та євроатлантичної інтеграції, енергетичної безпеки та протидії російській агресії. Вона висловила вдячність словацькій стороні за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і на двосторонньому рівні, і у рамках міжнародних організацій», – розповіли в МЗС України.

Зі свого боку Броцкова зазначила, що Словаччина підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України і не визнає порушення її територіальної цілісності.

Нагадаємо: саміт «Кримської платформи», у якому запланована участь лідерів іноземних держав, відбудеться 23 серпня 2021 року

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті