Фонд соцстраху оплатив самоізоляцію вже 87 000 українців

Фонд соцстраху оплатив самоізоляцію вже 87 000 українців

Фонд фінансує ізоляцію починаючи з шостого дня, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем

Фонд соцстраху оплатив самоізоляцію вже 87 000 українців
фото: уніан

З початку пандемії понад 87 000 застрахованих осіб знаходилися на оплачуваній самоізоляції. Про це повідомляється на сайті Фонду соціального страхування України.

«Понад 87 000 застрахованих осіб знаходились на оплачуваній за кошти Фонду соціального страхування України самоізоляції під медичним наглядом з початку пандемії. Станом на сьогодні Фонд прийняв на оплату відповідні листки непрацездатності для компенсації втраченого за час ізоляції заробітку на загальну суму понад 100 мільйонів гривень», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, повідомляється, що на самоізоляції знаходились 12 475 медичних працівників, сума компенсацій за кошти Фонду соцстрахування склала для них 21,5 млн гривень.

У Фонді соцстрахування нагадують, що допомога фінансується на підставі лікарняного листка, виданого із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19 – 11».

Направлення на самоізоляцію під меднаглядом здійснює лікар у разі контакту застрахованої особи з хворим на COVID-19 – Фонд компенсує втрачений за цей час заробіток з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції.

На період карантину відкрити відповідний листок непрацездатності можливо у дистанційному режимі – для цього працівник має телефоном звернутись до свого сімейного лікаря, інформують у Фонді соцстрахування.

Також повідомляється, що сума компенсації втраченого за період самоізоляції заробітку складе 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу та 100% – для медичних працівників.

Фонд соцстрахування здійснює фінансування, починаючи з шостого дня ізоляції, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.

Нагадаємо: в Україні за добу зробили 32 030 тестів та виявили 2779 нових випадків COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті