Європейський регулятор схвалив вакцину компанії AstraZeneca проти COVID-19
Остаточне рішення прийматиме Єврокомісія

Європейське агентство лікарських препаратів (EMA) схвалило допуск до застосування в країнах ЄС вакцини британсько-шведської компанії AstraZeneca. Остаточне рішення про використання цієї вакцини в державах-членах ЄС має ухвалити Єврокомісія, повідомляє DW.
Вакцина від AstraZeneca стала третім препаратом, допущеним до використання в ЄС для вакцинації від коронавірусу. До цього в ЄС дозволили використання вакцин BioNTech-Pfizer, а також препарату концерну Moderna.
Вакцина від AstraZeneca є дешевшою, ніж від інших двох виробників, та має простіші умови зберігання. Водночас щодо цієї вакцини недостатньо даних щодо її ефективності для людей, старших 65 років. Постійна комісія з вакцинації при німецькому Інституті Роберта Коха уже заявила, що вакцину AstraZeneca варто використовувати тільки серед людей у віці від 18 до 64 років.
Великобританія 4 січня розпочала використання вакцини AstraZeneca і стала першою країною у світі, яка випустила в обіг цей препарат.
Нагадаємо: ЄС уклав угоду із закупівлі не менше 300 млн доз в AstraZeneca з опціоном на додаткові 100 млн, що є частиною глобальних зобов'язань компанії з постачання понад 3 млрд доз.За цією угодою компанія отримала передоплату в розмірі 336 млн євро.
Однак 22 січня компанія повідомила, що до кінця березня зможе поставити лише до 31 млн доз вакцини замість обіцяних 80 млн доз. Брюссель відреагував на це погрозами судового позову до AstraZeneca через порушення умов угоди.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].