«Нафтогаз» розпочав створення найбільшої в країні бази геологічних даних
У планах – оцифрувати дані про понад 200 нафтогазових ділянок і 5300 свердловин, які експлуатує «Нафтогаз Розвідка та Видобування»

Спеціалісти «Нафтогаз Розвідка і Видобування» запустили в роботу програмне забезпечення для управління геолого-промисловими даними. Запуск цієї програми – це початок створення найбільшої в Україні цифрової бази геологічних даних, повідомляє пресслужба компанії.
В систему вже внесено дані 43 родовищ та понад 1200 свердловин західного регіону. Загалом планується оцифрувати дані про понад 200 нафтогазових ділянок і 5300 свердловин, які експлуатує дивізіон «Нафтогаз Розвідка та Видобування».
«Ми послідовно діджиталізуємо наші операційні процеси. У 2020 році в Харкові розпочав роботу наш центр 3D-моделювання. Наразі впроваджуємо ще один проєкт, який дозволить консолідувати у цифровому середовищі величезний масив геологічних даних. На цей момент ми вже оцифрували історію західного регіону, попереду опрацювання інформації по Дніпровсько-Донецькій западині. Детальний аналіз геологічних даних і 3D моделювання родовищ – це наші інструменти підвищення ефективності процесів і прийняття управлінських рішень в межах реалізації стратегії нарощення ресурсної бази», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка і Видобування».
База даних формується на основі програмного забезпечення ProSource міжнародної компанії Schlumberger. Проєкт триватиме 5 років.
У системі зберігатиметься:
- геологічна інформація, а саме інформація про ліцензійні ділянки, родовища, свердловини, їх будову та структуру;
- скан-образи, результати геофізичних досліджень свердловин;
- інформація про проведені сейсмічні дослідження, профілі свердловин;
- обсяг видобутку газу, нафти, конденсату, води, результати капітальних ремонтів свердловин;
- 3D-моделі родовищ;
- аналіз розробки родовищ від УкрНДІгаз, уточнені проєкти, геолого-економічна оцінка, техніко-економічна оцінка.
Нагадаємо: «Газопостачальна компанія Нафтогаз Трейдинг» 28 січня уклала перші угоди зі збутовими компаніями на поставку газу в лютому на спеціальних умовах для підтримки населення в період пандемії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].