Міненерго пояснило причини дефіциту вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ
Міністерство ще у грудні вимагало від генеруючих компаній ТЕС, ТЕЦ та Держенергонагляду збільшити запаси вугілля

Міністерство енергетики навело три причини швидкого спрацювання вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ у листопаді (2020) – січні (2021) та як наслідок його дефіциту, серед яких затримка ремонтів 3-ох енергоблоків ЗАЕС, збільшення попиту на електричну енергію, недостатній обсяг постачання вугілля на ТЕС. Про це повідомив заступник міністра енергетики Юрій Бойко на своїй сторінці у фейсбуці.
Бойко зазначив, що причинами значного спрацювання складів вугілля у листопаді – січні 2020 року було три фактори:
- затримка із виконанням НАЕК «Енергоатом» затвердженого Міністерством графіку ремонтів трьох енергоблоків ЗАЕС, сумарною тривалістю в 150 діб. Це еквівалентно недовідпуску в 3,3 млрд кВтгод електричної енергії або близько 1,6 млн тонн додатково спаленого вугілля, якого наразі бракує на складах ТЕС;
- збільшення попиту на електричну енергію у листопаді – грудні 2020 року на 1,79 млрд кВтгод (в тому числі – населенням на 0,4 млрд кВтгод), що еквівалентно близько 0,86 млн тонн вугілля;
- недостатній обсяг постачання вугільної продукції на склади ТЕС. Зокрема, лише за січень 2021 відставання відносно планових показників структури палива склало 357 000 тонн.
Разом з тим, заступник міністра пояснив, що Міненерго не понижувало гарантовані запаси вугільної продукції на складах ТЕС у грудні 2020р, що спричинило дефіцит вугілля. Адже дані запаси вираховуються окремо по кожній ТЕС та ТЕЦ (які використовують вугілля) за спеціальною методикою, визначеною Порядком формування прогнозного балансу електричної енергії об’єднаної енергетичної системи України на розрахунковий рік.
Крім того, за словами Бойко, Міненерго ще 10 грудня 2020р надіслало листи до генеруючих компаній ТЕС та ТЕЦ, а також – Держенергонагляду з вимогою терміново вжити вичерпних заходів щодо збільшення обсягів постачання вугільної продукції та якнайшвидшого відновлення гарантованих запасів вугілля, при тому що запаси на той момент становили – 1,5 млн тонн.
Нагадаємо: 19 січня в «Укренерго» заявили про критичну ситуацію із запасами вугілля на складах ТЕС. Його запаси з початку листопада 2020 року зменшились у 5,2 раза.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].