Нафтогазова асоціація просить Шмигаля відтермінувати впровадження Техрегламенту скрапленого газу до 4 серпня
Регламент має почати діяти 4-го лютого, однак досі не створено органів, які перевірятимуть газ

Нафтогазова асоціація України (НАУ) звернулася до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і міністра енергетики з проханням не допустити перебоїв із забезпеченням країни нафтопродуктами й перенести термін набуття чинності Технічним регламентом на скраплений вуглеводневий газ (СВГ) на 4 серпня 2021 року, повідомляє пресслужба асоціації.
У НАУ відзначили, що 29 лютого 2020 року Кабінет міністрів України прийняв постанову № 667 «Про затвердження Технічного регламенту щодо вимог до скрапленого газу для автомобільного транспорту, комунально-побутового споживання та промислових цілей», яке набуває чинності 4-го лютого 2021 року.
Згідно з техрегламентом, оцінку відповідності скрапленого газу його вимогам здійснює виробник або дистриб'ютор із залученням органів з оцінки відповідності.
Однак станом на 20 січня 2021 року не затверджено жодного органу з оцінки відповідності скрапленого газу. Ця обставина унеможливлює проведення оцінки відповідності СВГ і його подальшу реалізацію на внутрішньому ринку України, переконує асоціація.
«Справа в тому, що з моменту прийняття постанови № 667 Кабінетом міністрів Національне агентство з акредитації України Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства отримало на розгляд лише 3 заявки на акредитацію і розширення сфери акредитації на виконання робіт з оцінки відповідності відповідно до Технічного регламенту. Понад те, жодної з трьох не розглянули», – йдеться у повідомленні
Оскільки, як зазначають у профільному об'єднанні, законодавчо не встановлено граничних термінів розгляду заявок на проведення акредитації, одну з заявок розглядають уже майже 5 місяців.
«Така ситуація може призвести до повного припинення імпорту скрапленого газу з 4 лютого 2021 року. Споживання скрапленого газу в Україні перевищує споживання бензинів і становить понад 2 млн тонн щорічно. Баланс споживання СВГ в Україні у 2019 і 2020 роках становить майже 80%. Такі обмеження можуть призвести у підсумку до збоїв у забезпеченні країни нафтопродуктами», – вважають в НАУ.
Щоб не допустити дефіциту СВГ, уникнути численних судових спорів, а також накопичення значної кількості вагонів зі скрапленим газом на вузлових стаціях «Укрзалізниці», Нафтогазова асоціація закликає прем'єр-міністра Дениса Шмигаля ініціювати перенесення набуття чинності Технічним регламентом на шість місяців – до 4 серпня 2021 р.; звернути увагу Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства на неналежну роботу Національного агентства з акредитації; дати доручення внести зміни в регламент роботи Нацагентства з акредитації в частині встановлення граничних термінів розгляду заявок і проведення акредитації.
Технічний регламент ухвалено постановою Кабінету міністрів №667 від 29 липня 2020 р. Документом передбачено піврічний адаптаційний період, а фактичне набуття нормами чинності – з 4 лютого 2021 р.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].