Зеленський заявив про тиск з боку Трампа та висловив сподівання на перезавантаження відносин з США

Зеленський заявив про тиск з боку Трампа та висловив сподівання на перезавантаження відносин з США

Главу держави заявив також, що його шокував штурм Капітолію прихильниками Трампа

Зеленський заявив про тиск з боку Трампа та висловив сподівання на перезавантаження відносин з США
Володимир Зеленський
фото: сайт президента України

Президент Володимир Зеленський інтерв'ю Axios заявив, що адміністрація експрезидента США Дональда Трампа не повинен був публікувати стенограму його телефонного спілкування з колишнім американським лідером, який відбувся у 2019 році. Він назвав цей інцидент неприємним моментом.

«Це була перша серйозна розмова між двома президентами, між стратегічними партнерами. У будь-якому випадку у жодного з нас не було права публікувати такі речі» – наголосив глава держави.

Зеленський сподівається перезавантажити американсько-українські відносини при новій адміністрації і з президентом Байденом, з яким йому ще належить зустрітися.

Axios зазначає, що «порожнеча американської риторики різко проявилася у 2014 році, коли Росія вдерлася в Україну, захопивши Крим і східні території». Тодішній президент Обама рішуче виступив проти вторгнення, як і його віцепрезидент Байден.

З того часу Зеленському доводилося мати справу й з «іншими американськими зрадами». Будучи новообраним президентом у 2019 році, він сподівався на продуктивні відносини з Трампом. Але в їх сумнозвісному ранньому телефонному дзвінку Трамп не був зацікавлений у допомозі Україні.

Трамп був зациклений на залякуванні Зеленського, щоб той оголосив про розслідування щодо Хантера Байдена, сина його політичного суперника. Трамп ненадовго затримав допомогу Україні на сотні мільйонів доларів в якості важеля тиску на Зеленського, щоб той оголосив про ці розслідування. Зрештою, Трамп надав допомогу після того, як члени Конгресу забили тривогу з приводу його схеми, але після цього він ніколи більше не турбувався про Україну і не підтримав Зеленського, пише видання.

Український президент також розповів Axios, що він був «шокований» натовпом прихильників Трампа, який штурмував Капітолій. Він заявив, що ніколи навіть і припустити не міг, що це може статися в Америці і що це нашкодить зусиллям США з просування демократії за кордоном.

«Я вважаю, що це був сильний удар по демократії в Сполучених Штатах, – сказав він. – Ми звикли вірити, що в Сполучених Штатах є ідеальні демократичні інститути, де влада передається спокійно. ... В Україні ми пережили дві революції ... ми розуміли, що таке може відбуватися у світі. Але що це могло статися в Сполучених Штатах? Ніхто цього не очікував ... Я дуже хвилювався ... Я не хотів, щоб у вас був переворот. Після чогось подібного, я думаю, світу буде дуже важко побачити в Сполучених Штатах символ демократії».

Нагадаємо: Зеленський під час інтерв’ю також заявив, що не вважає Китай серйозною геополітичною проблемою для України, однак не дозволить КНР або будь-якій іншій країні купувати контрольний пакет акцій «Мотор Січі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті