Зеленський заявив про тиск з боку Трампа та висловив сподівання на перезавантаження відносин з США
Главу держави заявив також, що його шокував штурм Капітолію прихильниками Трампа

Президент Володимир Зеленський інтерв'ю Axios заявив, що адміністрація експрезидента США Дональда Трампа не повинен був публікувати стенограму його телефонного спілкування з колишнім американським лідером, який відбувся у 2019 році. Він назвав цей інцидент неприємним моментом.
«Це була перша серйозна розмова між двома президентами, між стратегічними партнерами. У будь-якому випадку у жодного з нас не було права публікувати такі речі» – наголосив глава держави.
Зеленський сподівається перезавантажити американсько-українські відносини при новій адміністрації і з президентом Байденом, з яким йому ще належить зустрітися.
Axios зазначає, що «порожнеча американської риторики різко проявилася у 2014 році, коли Росія вдерлася в Україну, захопивши Крим і східні території». Тодішній президент Обама рішуче виступив проти вторгнення, як і його віцепрезидент Байден.
З того часу Зеленському доводилося мати справу й з «іншими американськими зрадами». Будучи новообраним президентом у 2019 році, він сподівався на продуктивні відносини з Трампом. Але в їх сумнозвісному ранньому телефонному дзвінку Трамп не був зацікавлений у допомозі Україні.
Трамп був зациклений на залякуванні Зеленського, щоб той оголосив про розслідування щодо Хантера Байдена, сина його політичного суперника. Трамп ненадовго затримав допомогу Україні на сотні мільйонів доларів в якості важеля тиску на Зеленського, щоб той оголосив про ці розслідування. Зрештою, Трамп надав допомогу після того, як члени Конгресу забили тривогу з приводу його схеми, але після цього він ніколи більше не турбувався про Україну і не підтримав Зеленського, пише видання.
Український президент також розповів Axios, що він був «шокований» натовпом прихильників Трампа, який штурмував Капітолій. Він заявив, що ніколи навіть і припустити не міг, що це може статися в Америці і що це нашкодить зусиллям США з просування демократії за кордоном.
«Я вважаю, що це був сильний удар по демократії в Сполучених Штатах, – сказав він. – Ми звикли вірити, що в Сполучених Штатах є ідеальні демократичні інститути, де влада передається спокійно. ... В Україні ми пережили дві революції ... ми розуміли, що таке може відбуватися у світі. Але що це могло статися в Сполучених Штатах? Ніхто цього не очікував ... Я дуже хвилювався ... Я не хотів, щоб у вас був переворот. Після чогось подібного, я думаю, світу буде дуже важко побачити в Сполучених Штатах символ демократії».
Нагадаємо: Зеленський під час інтерв’ю також заявив, що не вважає Китай серйозною геополітичною проблемою для України, однак не дозволить КНР або будь-якій іншій країні купувати контрольний пакет акцій «Мотор Січі».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].