Китай не є серйозною геополітичною загрозою для України – Зеленський
Ця позиція може викликати тертя в українсько- американських відносинах. Між тим, глава держави заявив, що готовий співпрацювати з Пекіном для отримання вакцин проти COVID-19

Президент Володимир Зеленський заявив для американського Axios на HBO, що не вважає Китай серйозною геополітичною загрозою. Ця позиція, на думку видання, може викликати у нього тертя з адміністрацією Байдена і Конгресом, навіть попри те, що він пообіцяв обмежити контроль Китаю над критично важливими секторами в країні.
«Між Китаєм і США дійсно йде свого роду холодна війна», – сказав Зеленський. – Ми знаємо, що бізнес США представлений в Україні, але водночас правда, що бізнес Китаю також представлений».
«Я вважаю, що незалежно від нації, національності, якщо люди, якщо бізнес або якоюсь конкретною державою ставиться до нас з повагою, поважаючи ваш народ і кордони, то вони можуть бути представленими у вашій країні», – наголосив глава держави.
Окрім того, з огляду на труднощі, з якими Зеленський зіткнувся на своєму шляху з отримання американських вакцин, він сказав, що готовий співпрацювати з Пекіном, щоб отримати велику кількість безпечної вакцини COVID для українського народу.
Axios зазначає, що питання щодо того, як поводитися з Китаєм стає все більш складним питанням в американо-українських відносинах. Представники адміністрації Трампа в приватному порядку висловили стурбованість з приводу того, що Китай, який став головним торговельним партнером України у 2019 році, наповнює Україну легкими грошима і натомість вбудовується в критично важливі сектори України, включаючи оборону і телекомунікації.
Як відомо, високопоставлені офіційні особи уряду США протягом багатьох років намагалися переконати Україну не дати Китаю купити «Мотор Січ», виробника авіаційних двигунів, який є перлиною українського оборонного сектора. В інтерв'ю Зеленський вперше категорично заявив, що не дозволить Китаю або будь-якій іншій країні купувати контрольний пакет акцій Мотор Січ.
«Ніколи, – сказав він. – Чи не за час мого президентства».
Axios наголошує, що набагато більш серйозною проблемою для України є РФ. Однак, коли Росія анексувала Крим у 2014 році, Китай не засуджував дії Росії. Тому, хоча Зеленський може і не називати Китай загрозою, він знає, що на Китай не можна покластися в російсько-українській кризі.
Раніше повідомлялося, що Зеленський запровадив санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ».
Після чого Skyrizon заявила, що це рішення повністю виключило будь-яку можливість примирення між двома сторонами. «Є підстави вважати, що це навмисні дії України, з метою недопущення реалізації проєкт міжнародного співробітництва», – йдеться у заяві інвестора.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].