Microsoft готова замінити Google в Австралії

Microsoft готова замінити Google в Австралії

Через новий закон про ЗМІ Google пригрозила повністю піти з Австралії

Microsoft готова замінити Google в Австралії
фото www.flickr.com/photos/saichandtalluri/3678586918

Американський софтверний гігант Microsoft упевнений, що його служба онлайн-пошуку Bing може заповнити прогалину в Австралії, якщо Google відмовиться від своєї пошукової системи через новий закон про ЗМІ. Про це повідомляє Reuters.

Як відомо, влада Австралії збирається прийняти закон, який змусить власників інтернет-платформ платити за публікацію і поширення контенту, виробленого місцевими ЗМІ. Техногіганти назвали закон непридатним і заявили, що готові відмовитись від ключових послуг в Австралії, якщо нові правила наберуть чинності. Google, зокрема, пригрозила заборонити доступ до свого пошуковика в країні, на долю якого припадає 94% ринку онлайн-пошуку країни.

Днями гендиректор Microsoft Сатья Наделла обговорив із прем’єр-міністром країни Скоттом Моррісоном нові правила, і сьогодні австралійський політик заявив, що компанія-розробник програмного забезпечення готова розширити присутність своєї пошукової системи Bing.

«Ми просто хочемо, щоб правила в цифровому світі були такими ж, як і в реальному світі, у фізичному світі», – додав Моррісон.

Представник Microsoft підтвердив, що обговорення мало місце, але відмовився від коментарів, оскільки компанія не брала прямої участі в розробці законопроєкт.

«Ми визнаємо важливість динамічного медіасектору і журналістики громадських інтересів для демократії і усвідомлюємо проблеми, з якими медіасектор стикався протягом багатьох років через зміни бізнес-моделей і переваг споживачів», – сказав він.

Днем раніше міністр фінансів Австралії Джош Фріденберг заявив, що генеральний директор Facebook Марк Цукерберг попросив про зустріч для обговорення закону.

«Цукерберг не переконав мене відступити, якщо ви запитаєте мене», – сказав Фріденберг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті