Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
Google погрожує повністю піти з Австралії через новий закон про ЗМІ

Google погрожує повністю піти з Австралії через новий закон про ЗМІ

Законодавці вважають, що техкомпанії повинні платити виданням за новини

Google погрожує повністю піти з Австралії через новий закон про ЗМІ
фото Shutterstock

Компанія Google пригрозила заборонити доступ до свого пошуковика в Австралії, якщо влада країни змусить власників інтернет-платформ платити за публікацію і поширення контенту, виробленого місцевими ЗМІ, передає ВВС.

Facebook теж висловив готовність відмовити своїм австралійським користувачам у можливості ділитися новинними статтями.

Ці техкомпаніі виступають проти закону про плату за контент ЗМІ через спеціальний новинний код. Законопроект зараз знаходиться на розгляді в австралійському парламенті.

Законодавці наполягають, що за рахунок безкоштовного поширення новинного контенту нерегульовані техгіганти нарощують свої аудиторії і прибутки. А в цей час індустрія, яка виробляє цей контент, і особливо друковані видання, зазнає фінансових труднощів.

Автори нового законопроекту пропонують зобов'язати власників цифрових платформ вступити в переговори із ЗМІ про плату за їх контент, і якщо домовленості не буде досягнуто, ціну призначить незалежний арбітр.

Дебати між австралійською владою і Google, на який припадає 95% всіх пошукових запитів в країні, тривають вже кілька місяців. Але в п'ятницю глава австралійського філіалу Google Мел Сілва вивела їх на новий рівень – назвала закон непридатним і пригрозила виходом пошуковика з Австралії.

«Якщо ця версія коду стане законом, це не залишить нам реального вибору, окрім як зробити пошуковик Google Search недоступним в Австралії», – сказала Сілва, виступаючи перед Сенатом у Канберрі.

«Ми не відповідаємо на погрози», – відреагував на це прем'єр-міністр країни Скотт Моррісон.

Хоча Австралія – далеко не найбільший ринок для Google, новинний код для відсоткових відрахувань виданням може стати прецедентом, який захочуть взяти на озброєння й інші держави.

У минулому році доходи Google в Австралії склали майже $4 млрд, при цьому компанія заплатила в країні лише $45 млн податків.

Аргументи прихильників закону полягають в тому, що цифрові платформи знаходять нових користувачів, коли ті приходять шукати новинний контент, і тому техкомпанії повинні відраховувати виданням за кошти за журналістику.

Ці відрахування зміцнили б індустрію ЗМІ, що є стовпом демократичного суспільства, але втрачає доходи через широко доступний безкоштовний онлайн-контент, пише ВВС.

Нагадаємо, NYT дізналася, які переваги Google надавала Facebook, і чому на ці компанії 10 штатів подали до суду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті