Google погрожує повністю піти з Австралії через новий закон про ЗМІ
Законодавці вважають, що техкомпанії повинні платити виданням за новини

Компанія Google пригрозила заборонити доступ до свого пошуковика в Австралії, якщо влада країни змусить власників інтернет-платформ платити за публікацію і поширення контенту, виробленого місцевими ЗМІ, передає ВВС.
Facebook теж висловив готовність відмовити своїм австралійським користувачам у можливості ділитися новинними статтями.
Ці техкомпаніі виступають проти закону про плату за контент ЗМІ через спеціальний новинний код. Законопроект зараз знаходиться на розгляді в австралійському парламенті.
Законодавці наполягають, що за рахунок безкоштовного поширення новинного контенту нерегульовані техгіганти нарощують свої аудиторії і прибутки. А в цей час індустрія, яка виробляє цей контент, і особливо друковані видання, зазнає фінансових труднощів.
Автори нового законопроекту пропонують зобов'язати власників цифрових платформ вступити в переговори із ЗМІ про плату за їх контент, і якщо домовленості не буде досягнуто, ціну призначить незалежний арбітр.
Дебати між австралійською владою і Google, на який припадає 95% всіх пошукових запитів в країні, тривають вже кілька місяців. Але в п'ятницю глава австралійського філіалу Google Мел Сілва вивела їх на новий рівень – назвала закон непридатним і пригрозила виходом пошуковика з Австралії.
«Якщо ця версія коду стане законом, це не залишить нам реального вибору, окрім як зробити пошуковик Google Search недоступним в Австралії», – сказала Сілва, виступаючи перед Сенатом у Канберрі.
«Ми не відповідаємо на погрози», – відреагував на це прем'єр-міністр країни Скотт Моррісон.
Хоча Австралія – далеко не найбільший ринок для Google, новинний код для відсоткових відрахувань виданням може стати прецедентом, який захочуть взяти на озброєння й інші держави.
У минулому році доходи Google в Австралії склали майже $4 млрд, при цьому компанія заплатила в країні лише $45 млн податків.
Аргументи прихильників закону полягають в тому, що цифрові платформи знаходять нових користувачів, коли ті приходять шукати новинний контент, і тому техкомпанії повинні відраховувати виданням за кошти за журналістику.
Ці відрахування зміцнили б індустрію ЗМІ, що є стовпом демократичного суспільства, але втрачає доходи через широко доступний безкоштовний онлайн-контент, пише ВВС.
Нагадаємо, NYT дізналася, які переваги Google надавала Facebook, і чому на ці компанії 10 штатів подали до суду.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].