WSJ повідомила, що Exxon і Chevron обговорювали злиття через кризу, викликану пандемією

WSJ повідомила, що Exxon і Chevron обговорювали злиття через кризу, викликану пандемією

Воно могло би стати найбільшим злиттям в історії, хоча переговори можуть відновитися

WSJ повідомила, що Exxon і Chevron обговорювали злиття через кризу, викликану пандемією
фото Shutterstock

На тлі потрясінь, викликаних пандемією COVID-19, глави нафтових гігантів Exxon Mobil і Chevron обговорювали злиття, яке могло б стати одним із найбільших в історії, повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела в галузі.

Виконавчий директор Chevron Майк Вірт і CEO Exxon Даррен Вудс вели переговори про об'єднання після того, як COVID-19 підірвав світовий попит на нафту і газ в минулому році і створив величезні фінансові збитки для обох компаній, розповіли співрозмовники видання.

За їх словами, переговори були попередніми, але в майбутньому можуть відновитися.

Об'єднана компанія претендувала б на статус другої за капіталізацією і видобутком після Saudi Aramco, пише WSJ. Оцінка нового проекту може перевищити $350 млрд (зараз капіталізація Exxon $190 млрд, Chevron – $164 млрд), а сукупний обсяг видобутку нафти і газу – 7 млн барелів на добу.

Об'єднання таких великих нафтових компаній несе антимонопольні та регуляторні ризики, особливо за нинішньої адміністрації Джо Байдена, відзначає WSJ.

Нагадаємо, Байден заморозив будівництво нафтопроводу з Канади Keystone XL, премʼєр Канади Трюдо може це оскаржити.

Більше про те, чому потрібно негайно припинити інвестувати в вугільну і нафтову промисловість, у матеріалі Mind «Давос-2021: Фінансування викопного палива може призвести до повторення кризи 2008 року».

За матеріалами The Bell

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті