Держдеп заявив, що Китай не бажає ділитися всією інформацією про коронавірус

Держдеп заявив, що Китай не бажає ділитися всією інформацією про коронавірус

Вашингтон збирається посилити свої позиції в протистоянні Пекіну

Держдеп заявив, що Китай не бажає ділитися всією інформацією про коронавірус
фото Shutterstock

Небажання Пекіна ділитися всією наявною інформацією з питання походження коронавірусу COVID-19 – це проблема, яку необхідно вирішити, заявив телеканалу NBC держсекретар США Ентоні Блінкен, передає Інтерфакс.

За його словами, немає сумнівів, що COVID-19 «вперше завдав удару» саме в Китаї. Глава Держдепу зазначив, що недостаньо прозорості з боку китайської влади – це «істотна проблема», якою треба зайнятися. На питання, чи повинна влада КНР понести відповідальність за це, Блінкен відповів, що в даний момент потрібно «отримати повне розуміння і підзвітність щодо події».

Він також заявив, що на міжнародній арені США мають справу з «викликом з боку Китаю», і що Вашингтон посилить свої позиції в протистоянні Пекіну за рахунок посилення залученості Сполучених Штатів в глобальну політику і діяльність міжнародних організацій.

Минулого четверга, 28 січня, команда міжнародних експертів ВООЗ з 12 країн світу, яка досліджує походження COVID-19, приступила до роботи в Ухані після того, як відбула обов'язковий для тих, хто приїжджає в Китай, двотижневий карантин.

Походження коронавірусу COVID-19 є предметом спекуляцій вже довгий час. Більшість вчених дотримується думки, що він зоонозного походження. Відомо, що перші хворі в місті Ухань відвідували оптовий ринок «Хуанань» або працювали там. На ринку продавали морепродукти, а також тварин – змій, птахів, кажанів. Але офіційно «нульового пацієнта» так і не було виявлено.

У Вашингтоні не виключали, що вірус міг зберігатися в науковій лабораторії Уханьского інституту вірусології. США також дотримуються думки, що до приховування інформації про виникнення спалаху коронавірусу COVID-19 причетна ВООЗ. Пекін вважає цю версію безпідставною.

Нагадаємо, у Давосі глава Китаю Сі Цзіньпін в першому виступі «епохи Байдена» застеріг від «зарозумілої ізоляції».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті