Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Швеція закриває в країні норкові ферми до кінця цього року

Швеція закриває в країні норкові ферми до кінця цього року

Зоозахисники закликають уряд розглянути питання про повну заборону з метою запобігання поширенню вірусів

Швеція закриває в країні норкові ферми до кінця цього року
фото DR

Уряд Швеції оголосив, що припинить вирощування норки по всій країні на період до кінця 2021 року, аби зупинити поширення COVID-19, передає vegnews.com.

Перед цим вірус COVID-19 був виявлений на 13 фермах з вирощування норки в Швеції. Зараз в країні нараховується близько 40 таких ферм, а в 2020 році було вироблено близько 500 000 норкових шкур.

Організація із захисту прав тварин Humane Society International, яка проводить кампанії з припинення вирощування хутра в усьому світі, схвалює припинення діяльності, але закликає Швецію розглянути питання про повну заборону з метою запобігання поширенню зоонозних захворювань в майбутньому.

«Ми аплодуємо шведському уряду за прийняття рішення про припинення норкового тваринництва, але закликаємо його піти далі і назавжди закрити цю жорстоку і небезпечну галузь», – сказала Джоанна Свабі, старший директор зі зв'язків з громадськістю HSI в Європі.

«Обмеження мільйонів тварин в невеликих клітках не тільки завдає їм жахливих страждань, а й на думку вчених, може бути серйозним джерелом SARS-CoV-2 і, таким чином, бути реальним ризиком для здоров'я населення», – додала вона.

У 2020 році вірус COVID-19 (і його мутації) був виявлений на норкових фермах в ряді країн, у тому числі в Нідерландах, Данії, США, Канаді, Італії, Греції, Литві, Франції та Іспанії. Як Нідерланди, так і Данія вбили мільйони норок, намагаючись зупинити поширення мутує вірусу COVID-19.

У червні уряд Нідерландів достроково проголосувало за закриття решти 128 звіроферм з вирощування норок в спробі зупинити поширення вірусу, ввівши заборону, якаа має набути чинності в 2024 році.

Аналогічним чином у листопаді Угорщина наклала заборону на вирощування норок, тхорів, лисиць і койпу, але не шиншил, щоб контролювати потенційне поширення зоонозів. Франція також оголосила, що до 2025 року припинить розведення норки.

«Ми закликаємо всі країни ЄС, де зберігається хутрове звірівництво, назавжди закрити цей сектор, – сказала Свабі. – Швеція зробила важливий крок, але тепер їй слід зосередитися на благополуччі людей та тварин замість легковажної індустрії хутряної моди».

Нагадаємо, у Данії фермерам виплатять понад $3 млрд за масове знищення норок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті