Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
У Данії фермерам виплатять понад $3 млрд за масове знищення норок

У Данії фермерам виплатять понад $3 млрд за масове знищення норок

Сума для компенсації буде визначена індивідуально для кожного фермера

У Данії фермерам виплатять понад $3 млрд за масове знищення норок
фото: pixabay.com

Влада Данії готова виплатити власникам норкових ферм компенсацію до 18,8 млрд крон (понад $3 млрд) за тварин, вбитих у рамках боротьби з поширенням коронавірусу. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів країни.

Зазначається, що більша частина цієї суми буде надана для виплати боргів фермерів перед постачальниками та банками, а також як компенсація за прибутки, які заводчики норок могли б отримати в майбутньому, але не заробили через знищення галузі.

Окрім цього, компенсують втрати підприємствам суміжних галузей (кормові центри, аукціонні будинки, транспортні компанії), які зазнали збитків через ліквідацію норкових ферм.

Водночас остаточна сума для компенсації буде визначена індивідуально для кожного фермера.

Нагадаємо: у квітні 2020 року у норок почали виявляти мутовану форму коронавірусу. У тварин спостерігалися проблеми з диханням і також підвищена смертність. Першими про хворих тварин заявили Данія та Іспанія, згодом ВООЗ повідомила про випадки зараження норок у Нідерландах, Італії, США, Швеції та інших країнах. Норки становили небезпеку для людей. 

Данія вирішила вбити 17 млн норок на 1 080 фермах, фермери виступили проти такого рішення. Вони зазначили, що дії уряду є незаконними, а вбивство норок знищить бізнес багатьох із них. Данія в результаті ввела локдаун на півночі країни.

Через скандал з норками міністр сільського господарства Могенс Єнсен подав у відставку. Згодом влада Данії оголосила про зникнення штаму коронавірусу.

Наприкінці листопада мертві, поховані у неглибоких ямах, норки почали масово підійматися зі своїх могил

Пізніше стало відомо, що могильники норок, яких екстрено знищили після виявлення у них штаму мутованого коронавірусу, могли забруднити ґрунтові води.

У грудні парламент Данії вирішив, що трупи мільйонів норок, забитих через коронавірус, необхідно викопати та спалити як відходи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті