Європейський інвестбанк надасть 270 млн євро позики на розвиток «Борисполя»

Європейський інвестбанк надасть 270 млн євро позики на розвиток «Борисполя»

Проєкт передбачає реконструкцію льотної зони №2

Європейський інвестбанк надасть 270 млн євро позики на розвиток 	«Борисполя»
Фото: пресслужба аеропорту

Уряд на засіданні 3 лютого схвалив розпорядження президента щодо укладення гарантійної угоди «Розвиток аеропорту Бориспіль» між Україною та ЄІБ, а також розпорядження Кабміну щодо доцільності відповідної позики від ЄІБ у розмірі 270 млн євро. Про це йдеться на Урядовому порталі.

За допомогою залучених коштів планують модернізувати летовище та збільшити пасажиропотік аеропорту до 56 мільйонів осіб у 2040 році.

«У тому числі за рахунок підвищення технічного оснащення, конкурентоспроможності підприємства, розширення мережі маршрутів та залучення нових авіаперевізників», – прокоментував міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Зазначається, що проєкт передбачає реконструкцію льотної зони №2:

«Існуюча штучна злітно-посадкова смуга №2, що була введена в експлуатацію ще у 1971 році, вже відпрацювала свій ресурс і через багаторічне використання зі значними навантаженнями відновленню не підлягає», – пояснив Криклій

За його словами, сучасні великогабаритні літаки потребують іншого підходу до аеродромних споруд та служб аеропорту, тому «реконструкція льотної зони №2 здійснюватиметься з обов’язковим врахуванням досвіду низки країн та міжнародних організацій як ICAO та IATA при експлуатації великогабаритних літаків», – додав Криклій.

Як повідомлялося раніше, НАБУ завершило розслідування про корупцію в «Борисполі»: державі завдано 16,5 млн збитків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло