Нацкомісія з енергетики заявляє про можливу аварію в енергосистемі через брак вугілля
З листопада 2020 року зменшилися у 5,7 раза

Ситуація із запасами вугілля на складах ТЕС залишається критичною, а щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС – це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі України. Про це йдеться у заяві НКРЕКП.
«Щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС. Це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі України та введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам», – наголошують у тарифному регуляторі.
За даними НЕК «Укренерго», станом на 31 січня 2021 року запаси палива на складах ТЕС з листопада 2020 року зменшилися у 5,7 раза – до 436 800 т, 48% запасів вугілля зосереджено лише на двох станціях – Луганській та Слов’янській ТЕС.
«Разом з цим, за даними Міністерства енергетики, станом на 2 лютого 2021 року запаси вугілля на ТЕС становлять 431 900 т (291 000 т – газового вугілля та 140 900 т – антрациту). Поточні запаси вугілля в 5,5 раза менші за значення станом на 4 лютого 2020 року (2,4 млн т)», – йдеться у повідомленні.
Нацкокмісія з тарифів нагадала, що 25 січня 2021 року ухвалила рішення щодо проведення позапланових невиїзних перевірок ТОВ «ДТЕК Східенерго», АТ «ДТЕК Дніпроенерго», АТ «ДТЕК Західенерго», ПАТ «Центренерго» та ПАТ «Донбасенерго».
Перевірки здійснюють щодо забезпечення теплових електростанцій необхідним резервом відповідного палива для роботи в опалювальний період 2020-2021 років.
«У разі виявлення порушень за результатами перевірок НКРЕКП застосує до відповідних суб’єктів господарювання санкції в рамках чинного законодавства», – додали у відомстві.
Як повідомлялося, в «Укренерго» заявили про «критичну ситуацію» із запасами вугілля усіх марок на складах ТЕС – станом на 18 січня, його запаси з початку листопада 2020 року зменшились у 5,2 раза до 487 500 тонн.
Згодом Міненерго пояснило причини дефіциту вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].