Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Швеція і Данія планують запровадити для свого населення «ковідні паспорти»

Швеція і Данія планують запровадити для свого населення «ковідні паспорти»

Такі посвідки допоможуть поступово відродити туризм, вважає влада

Швеція і Данія планують запровадити для свого населення «ковідні паспорти»
фото DR

Швеція слідом за Данією планує ввести «ковідні паспорти», повідомляє Forbes з посиланням на Financial Times. Влада країни має намір ввести такий документ до літа і в подальшому займатися створенням єдиного міжнародного стандарту для подібних «паспортів», щоб відновити міжнародні подорожі.

«Щоб сертифікати працювали на міжнародному рівні, вони повинні бути визнані країнами по всьому світу. Саме тому Швеція активно працює над розробкою міжнародного стандарту сертифікатів», – заявила міністр з соціальних питань країни Лена Халленгрен.

Влада Швеції підкреслює, що «ковідні паспорти» має бути легко видавати і контролювати.

Напередодні Данія однією з перших в світі представила конкретний план запровадження «корона-паспортів». До літа кожен вакцинований данець зможе завантажити документ про вакцинацію на мобільний пристрій і використовувати його, наприклад, в ділових поїздках. Влада Данії розраховує, що це дозволить поступово відкривати кордони.

Раніше Світовий туристичний кризовий комітет, який входить до Всесвітньої туристичної організації ООН, назвав «ковідні паспорти» необхідними документами для відновлення міжнародного туризму.

При цьому надзвичайний комітет ВООЗ рекомендував країнам не вимагати доказів наявності імунітету як умову в'їзду в країну. Комітет пояснив, що вплив вакцин поки що не вивчено, а їх доступність поки занадто обмежена, до того ж вакцинація не повинна звільняти мандрівників від дотримання інших заходів зниження ризику при поїздках.

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що в Україні готуються до введення паспортів вакцинації від коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті