Макрон підтримав позицію ФРН по «Північному потоку – 2»

Макрон підтримав позицію ФРН по «Північному потоку – 2»

Німеччина очікує, що Байден та його адміністрація будуть менш агресивними по відношенню до проєкту газопроводу, ніж Дональд Трамп.

Макрон підтримав позицію ФРН по «Північному потоку – 2»
фото Shutterstock

Президент Франції Еммануель Макрон підтримав позицію канцлера Німеччини Ангели Меркель по проєкту «Північний потік – 2», а також наголосив на необхідності зміцнення енергетичного суверенітету Європи.

Як повідомляє Bloomberg, за словами Меркель лідери двох країн «дуже відкрито» поговорили про суперечливий проєкт.

«По цьому проєкту, який майже завершений, нічого не буде оголошено без тісної франко-німецької координації, – сказав Макрон. – Ми хочемо продовжувати разом працювати над більш суверенною європейською енергетичною стратегією». Він додав, що «нашим пріоритетом в Європі є забезпечення енергетичного переходу відповідно до наших зобов'язань по скороченню викидів CO2 ».

«Північний потік – 2», потрапив під санкції США і викликав побоювання, що пряме газове сполучення створює геополітичні ризики через посилення залежності Німеччини від російських енергоносіїв і в обхід України.

Кремль посилив напруженість у п'ятницю, наказавши дипломатам з Німеччини, Польщі та Швеції покинути країну через їх «зареєстровану участь» в протестах проти ув'язнення лідера опозиції Олексія Навального. Обидва лідери рішуче засудили цю акцію, але пообіцяли підтримувати дипломатичні відносини з Москвою.

За словами Макрона, Німеччина і Франція хочуть «мати можливість вести з Росією стратегічні переговори, які потребують особливо в галузі енергетики».

«Ми говорили про різну роль різних джерел енергії, – сказала Меркель. – У Франції більше ядерної енергії, тому роль газу не настільки важлива, як для Німеччини».

При Меркель найбільша економіка Європи одночасно відмовляється від вугілля і ядерної енергії, збільшуючи попит на газ до тих пір, поки країна не зможе нарощувати відновлювані джерела енергії.

Вона сказала, що Франція і Німеччина об'єдналися у протидії санкціям США щодо проєкту і мають намір підняти це питання перед адміністрацією Байдена.

«Що стосується обох урядів – звичайно, ми будемо вести переговори з цією адміністрацією – і вирішимо політичні розбіжності з приводу екстериторіальних санкцій. Я теж не вважаю це хорошим підходом », – сказала вона.

Німеччина не очікує, що нові санкції США вступлять в силу 14 лютого, як спочатку планувалося. За словами джерел, Берлін все більш оптимістичний щодо того, що нова адміністрація США буде менш агресивною стосовно «Північного потоку – 2», ніж Дональд Трамп.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті