Австралійські вчені запропонували з одноразових масок робити дороги

Австралійські вчені запропонували з одноразових масок робити дороги

Суміш з бетону і використаних масок буде не лише дешевшою, а й міцнішою

Австралійські вчені запропонували з одноразових масок робити дороги
фото DR

Вчені Королівського технологічного інституту в Мельбурні знайшли застосування використаним одноразовим маскам – щодня люди викидають близько 6,8 млн штук, пише vc.ru з посиланням на дослідження в журналі Science of the Total Environment.

Вони пропонують змішати подрібнені маски з переробленим бетоном – його роблять з відходів знесених будівель. Суміш може зробити дороги міцнішими, пластичішими і гнучкішими, ніж просто використання переробленого бетону, заявляють вчені.

Причина в тому, що в одноразових масках є пластик, зокрема, поліпропілен, який важко розкладається, вказують дослідники. Вони також пояснюють, що поліпропіленові волокна в масках підсилюють зв'язки між частинками щебеню, що робить дорогу міцнішою.

Як каже керівник експерименту професор Джи Лі, бетон змішаний з масками можна використовувати в двох з чотирьох шарів дороги. За їхніми оцінками, для прокладки двосмугової дороги протяжністю 1 км буде потрібно близько 3 млн масок для обличчя – це 93 тонн відходів.

Використання суміші знизить витрати при будівництві на 30%, зазначають дослідники. Тільки видобуток бетону з кар'єру коштує близько $50 за тонну, а вартість переробленого бетону становить близько $26. Зважаючи на витрати при зборі і дезінфекції масок, готова суміш може коштувати від $32 до $78 за тонну, пояснює Лі.

Збільшення кількості одноразових масок через пандемію в ООН називають «токсичною проблемою». Організація підрахувала, що 75% використаних масок та інших засобів захисту від коронавірусу потраплять на звалища або опиняться в океанах.

Нагадаємо, в Індії винайшли спосіб утилізації масок – з них роблять матраци для медичних закладів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті