Алжир припинить бути нафтовою державою, причина – падіння цін на нафту
У найближчі 10 років Алжир може повністю припинити продаж нафти за кордон

За підрахунками агентства Bloomberg, експорт алжирської нафти і газу в 2020 році впав на 30%. Негативна тенденція продовжилася і в цьому році – за підсумками січня продажу сирої нафти впали до 290 000 барелів на день, що на 36% менше, ніж в грудні і є рекордно низьким показником з 2017 року, передає Коммерсант.
Причинами такої ситуації агентство називає прорахунки в управлінні нафтогазовою промисловістю країни і недостатні інвестиції в сектор.
На думку міністра економічного планування Шаріфа Бельміхуба, настільки різке скорочення експорту нафти і газу може призвести до того, що протягом найближчих десяти років Алжир може повністю припинити продаж цієї сировини за кордон.
«Алжир більше не є нафтовою державою», – заявив чиновник в ефірі місцевого радіо.
Проблеми посилюються тим, що для підтримки бездефіцитного державного бюджету Алжиру, за підрахунками МВФ, необхідна ціна на нафту в районі $135 за барель – вище, ніж для будь-якої іншої арабської країни-експортера.
Зараз нафта коштує більш ніж удвічі дешевше, близько $60 за барель.
Про те, чому фінансування викопного палива може призвести до повторення кризи 2008 року – в матеріаліMind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].