Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Німеччина, Польща і Швеція висилають російських дипломатів у відповідь на дії Росії

Німеччина, Польща і Швеція висилають російських дипломатів у відповідь на дії Росії

В МЗС Росії назвали це рішення «недружнім»

Німеччина, Польща і Швеція висилають російських дипломатів у відповідь на дії Росії
фото Shutterstock

Міністерства закордонних справ Німеччини, Польщі та Швеції оголосили про висилання російських дипломатів зі своїх країн в рамках заходів у відповідь. Раніше Росія оголосила персонами нон грата співробітників генконсульств Німеччини і Польщі в Санкт-Петербурзі і співробітника посольства Швеції в Москві. Всіх їх звинуватили в участі у несанкціонованих акціях протесту на підтримку Олексія Навального, які пройшли 23 січня, передає Коммерсант.

«МЗС Німеччини сьогодні відповідно статті 9 Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року оголошує одного співробітника російського посольства в Берліні персоною нон грата. Цим кроком федеральний уряд реагує на рішення Росії», – повідомляється на сайті німецького зовнішньополітичного відомства.

Польща оголосила персоною нон грата співробітника генерального консульства РФ в Познані.

«У відповідь на висилання без поважної причини польського дипломата, МЗС Польщі прийняв сьогодні, відповідно до принципу взаємності і в координації з Німеччиною і Швецією, рішення про визнання персоною нон грата співробітника генерального консульства Росії в Познані», – повідомляє польське МЗС в Twitter.

Глава МЗС Швеції Анн Лінде заявила, що міністерство повідомило послу Росії про те, що одного із співробітників посольства просять покинути країну.

«Це чітка відповідь на неприйнятне рішення вислати шведського дипломата, який лише виконував свої обов'язки», – написала Анн Лінде в Twitter.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова назвала висилку російських дипломатів з ФРН, Швеції та Польщі необгрунтованою.

«Сьогоднішні рішення Польщі, Німеччини та Швеції є необґрунтованими, недружніми і є продовженням тієї самої низки дій, акцій, до яких вдається Захід у ставленні до нашої країни, які ми кваліфікуємо як втручання у внутрішні справи», – сказала Захарова.

Судове засідання у справі Олексія Навального привернуло безпрецедентну увагу іноземних дипломатів. 3 лютого в суд приїхали дипломати як мінімум з 15 посольств. Тоді Марія Захарова заявила, що присутність представників посольств на суді – це не просто «втручання у внутрішні справи» РФ, а «самовикриття непривабливої і протизаконної ролі колективного Заходу в спробах стримування Росії».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті