СБУ знову побувала на «ArcelorMittal Кривий Ріг»
З перевіркою гірничо-збагачувального виробництва

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) 8 лютого знову побували на ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» (АМКР) із перевіркою гірничо-збагачувального виробництва. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на пресреліз комбінату.
«У «ArcelorMittal Кривий Ріг», схоже, розпочинається новий сезон слідчих дій СБУ. Вчора, 8 лютого, співробітники Служби безпеки України повернулися на підприємство для перевірки гірничо-збагачувального виробництва», – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується, що раніше СБУ вже інспектувала об'єкти сталеплавильного, агломераційного, коксохімічного виробництв, знайомилася з документацією підприємства. Цього разу візит правоохоронців запланований у гірський департамент підприємства через нібито ухиляння від сплати податків і заниження рентних платежів у 2015-2019 роках.
«Сьогодні представники СБУ планують продовжити слідчі дії та зробити огляд території кар'єрів підприємства з відбором зразків сировини. Компанія категорично відкидає необґрунтовані звинувачення, вважаючи справу неправомірною, а підхід регуляторів до бізнесу – очевидно вибірковим», – наголошується в заяві компанії.
Нагадується також, що восени 2020 року СБУ вже здійснила на підприємстві слідчі дії на підставі рішення Шевченківського районного суду м. Києва, пов'язані з податковими платежами.
«Нагадаємо історію питання. Ще у 2019 році Офіс великих платників податків здійснив планову перевірку підприємства щодо дотримання податкового законодавства за попередні 4 роки. Важливо, що результати такої перевірки були оголошені ще до її закінчення. Після перевірки контролюючий орган збільшив податкові зобов'язання «ArcelorMittal Кривий Ріг» на 7,9 млрд грн. Одне з найбільших донарахувань «ArcelorMittal Кривий Ріг» отримав відносно рентної плати за користування надрами. Висновок податкових інспекторів ґрунтувався на нібито неправильному визначенні підприємством об'єкта рентної плати», – пояснюється в пресрелізі.
Компанія оскаржила рішення у Державній податковій службі України, внаслідок чого донараховані зобов'язання було частково скасовано.
Частину нескасованих донарахувань АМКР оскаржить у суді. Судовий процес ще триває.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].