Медики мають підписані контракти зі страховими компаніями – ОП

Медики мають підписані контракти зі страховими компаніями – ОП

У разі захворювання на коронавірус вони отримують виплати від страховиків або ОДА

Медики мають підписані контракти зі страховими компаніями – ОП
Фото: pixabay.com

Страхування медиків на випадок захворювання на COVID-19 організовано двома шляхами: договори зі страховими компаніями й соціальне відшкодування. Про це розповів заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко під час виступу на форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».

«Ми займаємось тим, що страхуємо медиків. Три місяці тому кожному очільнику обласної державної адміністрації було дано завдання, це була пряма вказівка президента і прохання до всіх – забезпечити страхування медиків. І ми це могли зробити різними шляхами – десь це контракти зі страховими компаніями, десь медичні працівники отримують так зване соціальне відшкодування, якщо вони захворіли на COVID, то вони звертаються чи до страхової компанії, чи до ОДА й отримують гроші, які їм допомагають боротися з COVID», – зазначив Тимошенко.

Також він проінформував, що з очільниками ОДА триває робота над забезпеченням необхідної для лікування хворих на коронавірусну інфекцію кількості ліжкомісць. За його словами, відстежується, аби у лікарнях понад 50% ліжок не було зайнято.

«Фактично, з листопада місяця, коли у нас було 50 000 ліжок для COVID, ми змогли до 3 січня зробити 65 000 ліжок. Як це відбувається: кожен очільник області збирає своїх медиків разом з МОЗ розуміє, які лікарні можуть бути підключені до цієї програми по боротьбі з COVID, де можуть розгорнуті бути ліжка для боротьби з COVID і далі разом з НСЗУ вони підписують контракти, входять у пакетне обслуговування і це і є додаткові ліжка», – додав Тимошенко.

Як повідомлялося, торік Фонд соціального страхування здійснив щомісячні виплати 46 працівникам закладів охорони здоров’я, яким встановлено стійку втрату працездатності внаслідок гострого професійного захворювання на COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті