У 2020 році будкомпанії знову пережили 90-ті – власник «Інтергал-Буд»

У 2020 році будкомпанії знову пережили 90-ті – власник «Інтергал-Буд»

За його словами, у будкомпаній вимагали $300 000-$700 000 в обмін на безпроблемне отримання дозволів

У 2020 році будкомпанії знову пережили 90-ті – власник «Інтергал-Буд»
Володимир Зубик
Фото: Тетяна Довгань/Mind.UA

У 2020 році на ринку житлової забудови посилилося рейдерство і тиск на будівельні компанії. Про це в інтерв’ю Mind розповів власник «Інтергал-Буд» Володимир Зубик.

«У березні-квітні багато компаній пережили «ретро» 1990-х років, коли бандформування, які називали себе активістами, вдиралися на майданчики, били робітників, техніку, ламали паркани, і всюди було вимагання грошей», – заявив Зубик, додавши, що при цьому «протестувальники» вимагали $300 000 – $700 000.

Володимир Зубик стверджує, що «псевдоактивісти» були інструментом тиску на будівельні компанії. За його словами, проти компаній також використовувалися інформаційні атаки в соцмережах і ЗМІ.

«Часто для цього використовували фейкові громадські організації, що як під копірку писали заяви в правоохоронні органи, пости в соцмережах, мітингували під КМДА… Один із представників псевдоактивістів заявив, що вони силовими методами не обмежуватимуться, а залучать і депутатський корпус», – підкреслив Володимир Зубик.

Він не заперечує, що ініціатором тиску на компанію виступав депутат від ОПЗЖ Вадим Столар.

За словами Володимира Зубика, він отримував пропозицію поділитися часткою в компанії в обмін на безпроблемне отримання дозволів, проте не уточнив – від кого.

Як повідомляли деякі ЗМІ, мітингувальники виступали проти незаконного будівництва. Вони заявляли, що будівельні роботи ведуться на території, яку не було відведено під спорудження житлової нерухомості.

Нагадаємо, що наприкінці 2019 року після краху одного з лідерів ринку – компанії «Укрбуд» – багато великих забудовників опинилися в епіцентрі різних скандалів.

Stolitsa Group
Навесні минулого року Національна поліція України почала розслідування про незаконну передачу сільськогосподарських земель державного підприємства «Пуща-Водиця» в управління приватних будівельних компаній. Зараз на цій території компанія Stolitsa Group зводить «Варшавський квартал».

Раніше Печерський районний суд Києва дав дозвіл на поліції й прокуратурі провести обшук у співвласника компанії Stolitsa Group Владислави Молчанової. Рішення про проведення обшуку суд прийняв 18 березня 2020 року. Протягом року також була серія статей в ЗМІ про зупинку будівництва ЖК «Варшавський квартал». Представники компанії інформацію спростували. 

Saga Development
У червні 2020 року Державне бюро розслідувань (ДБР) провело обшуки в офісі Saga Development. Згідно з документами, ДБР проводило досудове розслідування й перевіряло законність будівництва на земельних ділянках Києва, будувати на яких заборонено або дозволено з технічними обмеженнями.

Через місяць, 31 липня, Жовтневий районний суд Полтави наклав арешт на два об'єкти Saga Development: ЖК «О2 Residence» та ЖК «Новий Поділ». Вони були визнані речовими доказами в розслідуванні ДБР. Через кілька днів арешт О2 Residence був скасований.

А в січні цього року Державне бюро розслідувань вручило підозру співвласнику девелоперської компанії Saga Development Андрію Вавришу. Справа стосується добудови 17-поверхового ЖК Home & Park Comfort House (раніше ЖК «Альта-Град») в Борисполі

«Аркада»
У вересні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) почав ліквідацію банку «Аркада», що належить Костянтину Паливоді. Ліквідацію банку закінчать, за даними ФГВФО, у найближчі три роки – до 24 вересня 2023 року. Самого Костянтина Паливоду затримали й помістили в СІЗО. За даними прокуратури, заарештованому оголосили про підозру у привласненні 50 млн грн з фондів фінансування будівництва (ФФБ) житлових комплексів «Еврика» та «Патріотики».

У будівельного підрозділу «Акради» залишилися незавершеними 40 новобудов у трьох проєктах житлових комплексів по Києву й 11 000 інвесторів, які не отримали куплені «квадрати».

Добудову об'єктів може завершити Stolitsa Group.

Раніше Mind писав про те, чому 30-річна компанія опинилася на межі банкрутства, куди поділися 50 млн грн, і хто може бути зацікавленим у подібному розвитку подій, у матеріалі «Смерть мастодонта: чому впала «Аркада»

bUd development
У жовтні Служба безпеки України (СБУ) викрила групу менеджерів bUd development та кількох підконтрольних інвестиційних фондів, які налагодили протиправний фінансовий механізм відмивання коштів і виведення їх в «офшори».

Під час досудового слідства оперативники та слідчі спецслужби встановили, що зловмисники незаконно користувалися податковими пільгами  й залучали до свого інвестиційного фонду гроші покупців об’єктів нерухомості. З інвесторами вони «працювали» на підставі звичайних договорів купівлі-продажу квартир. Уникаючи встановленого порядку оподаткування, вони виводили кошти на рахунки підконтрольних іноземних компаній під виглядом повернення інвестицій.

Орієнтовна сума завданої шкоди інтересам держави через схему з податками за 2017-2020 роки становить понад 500 млн грн. 

KSM-GROUP
Голосіївський райсуд Києва заарештував на початку червня 2020 року три земельних ділянки Національної академії наук України (НАНУ) біля парку «Феофанія», які незаконно передали в листопаді минулого року забудовнику ЖК «Кришталеві джерела» з правом їх подальшого викупу.

«Заборонити власнику (користувачу), іншим персонам у власності, користуванні або розпорядженні яких перебувають зазначені земельні ділянки, розпоряджатися ними будь-яким способом і проводити будь-які будівельні, земляні, дорожні та інші роботи», – сказано в рішенні суду.
Забудовником проєкту є KSM-GROUP. Квартири в цьому ЖК Офіс президента передав постраждалим від вибуху в будинку на Позняках.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло