Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
На будівництво сховища радіоактивних відходів піде понад 3,8 млрд грн

На будівництво сховища радіоактивних відходів піде понад 3,8 млрд грн

Щороку Україна витрачає $100-130 млн на їх утримання й обробку в Росії

На будівництво сховища радіоактивних відходів піде понад 3,8 млрд грн
Фото: pixabay.com

На будівництво сховища високоактивних радіоактивних відходів зі спецфонду, який фінансується компаніями, що продукують радіоактивні відходи, витратять понад 3,8 млрд грн. Про це в інтерв'ю Mind повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський.

«Орієнтовна вартість будівництва сховища високоактивних радіоактивних відходів [які повернуться з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС]  – понад 3,8 млрд грн. Яка цифра буде після аукціону, важко сказати», – зазначив урядовець.

Він розповів, що об’єкт базуватиметься у Чорнобильській зоні відчуження і дозволить щороку економити близько $100 млн на зберігання відходів у Росії.

«Сподіваюся, вже незабаром матимемо власне сховище радіоактивних відходів. Адже щороку Україна витрачає $100-130 мільйонів на їх утримання й обробку в Російській Федерації», – додав Абрамовський.

Міністр наголосив, що оголошено повторний тендер, який має завершитися через два місяці.

Нагадаємо, у серпні СБУ заявила, що викрила керівництво корпорації «Укрбуд» на мільйонних зловживаннях при будівництві об'єктів зберігання радіоактивних відходів на території зони відчуження Чорнобильської АЕС.

Зокрема, перевірка СБУ показала, що торги були виграні неправомірно, оскільки фірми змовилися, щоб маніпулювати цінами й усунути конкурентів. Крім того, вони значно завищили ринкову вартість на роботи та послуги, що призвело до «подорожчання» закупівлі на понад 26 млн грн, при тому, що загальна сума тендерів досягала 1,1 млрд грн.

У вересні детективи НАБУ повідомили народному депутату VIII скликання й заступнику генерального директора відокремленого підрозділу НАЕК «Енергоатом» про підозру в хабарництві. Слідство встановило, що чиновник відокремленого підрозділу «Енергоатому» у 2017 році уклав з компанією, підконтрольною екснардепу, договір на 929 млн грн. Компанія повинна була побудувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті