Ілон Маск запропонував адміністрації Байдена ввести вуглецевий податок
Ідея не зустріла гарячої підтримки в новій адміністрації

Американський мільярдер Ілон Маск, засновник SpaceX і Tesla, давно пропонує «карати доларом» тих, хто забруднює повітря і океани вуглекислим газом, і сподівається, що новий уряд підтримає ініціативу щодо захисту навколишнього середовища. Однак, схоже, ідея Маска ввести вуглецевий податок не зустріла ентузіазму у новій адміністрації, пише HighTech Plus з посиланням на Electrek.
Суть вуглецевого податку полягає в додаткових відрахуваннях за викиди СО2. Його можна вводити різними способами, в тому числі, як прямі платежі з боку підприємств, що забруднюють атмосферу викидами СО2, або у вигляді податків на споживчому рівні за продукти, що містять викопне паливо.
Ілон Маск – давній прихильник ідеї вуглецевого податку. Глава Tesla впевнений, що ринок функціонує правильно, коли ціни – які, на його думку, просто інформація про продукт – відповідають дійсності. Що стосується продуктів, пов’язаних з викидами СО2, то тут ціни не вірні, оскільки не відображають збитки від викидів для довкілля і людини. За даними досліджень, збитки обчислюються трильйонами доларів. Таким чином, вважає Маск, якщо ці збитки будуть міститися в ціні, ринок почне приймати вірні рішення.
В інтерв'ю з телеведучим Джо Роганом Маск розповів, що звернувся до адміністрації нового президента Джо Байдена з пропозицією ввести в США вуглецевий податок.
«Я говорив з адміністрацією Байдена про введення вуглецевого податку, а вони такі: «Ну, це занадто складно з політичної точки зору», – сказав він. Схоже, новий уряд не в захваті від цієї ідеї, додав він.
Вуглецевий податок на електрику, вироблену з вугілля і природного газу, а також на бензин очевидно стане для Tesla хорошою підмогою в конкурентній боротьбі з традиційними автокомпаніями. Однак, як зауважив Маск, підвищить витрати для SpaceX.
Також Маск запропонував зробити вуглецевий податок нерегресивним, щоб він не обтяжив малозабезпечених.
Згідно з дослідженням аналітиків МВФ, тільки підвищення податку на СО2 дозволить досить швидко декарбонізувати економіку. У країнах, які виробляють найбільше парникових газів, ставка вуглецевого податку повинна до 2030 року піднятися до $75 за тонну.
Як ми писали, прем’єр Великобританії Борис Джонсон хоче ввести податок на СО2 для експорту з країн, де слабкі екологічні вимоги.
Згідно з дослідженням, забруднення викопним паливом вбиває понад 8 млн осіб на рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].