Борис Джонсон хоче ввести податок на СО2 для експорту з країн, де слабкі екологічні вимоги

Борис Джонсон хоче ввести податок на СО2 для експорту з країн, де слабкі екологічні вимоги

Це підштовхне інші регіони до прийняття сильніших заходів для боротьби зі зміною клімату

Борис Джонсон хоче ввести податок на СО2 для експорту з країн, де слабкі екологічні вимоги
фото DR

Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон пропонує під час головування Лондона в G7 сформувати союз з питання введення прикордонних вуглецевих зборів, пише Bloomberg, на яке посилається Інтерфакс.

Цього року Великобританія буде приймати саміт G7 («Великої сімки») та Конференцію ООН зі зміни клімату. Джонсон раніше заявляв, що має намір приділяти пріоритетну увагу скороченню викидів парникових газів.

Як стверджують обізнані джерела, глава британського уряду має намір розширити політику «ціни на вуглець» в країні – плати за викиди вуглекислого газу з урахуванням шкоди від них.

Крім того, за словами джерел агентства, він хоче привернути держави G7 до обговорення так званих прикордонних податкових коригувань – додаткових мит на товари з країн з менш жорстким законодавством щодо боротьби зі зміною клімату.

Ідея полягає в тому, щоб захистити виробників у країнах з більш високою тарифікацією викидів СО2 і разом з тим підштовхнути інші регіони до прийняття аналогічних заходів для боротьби зі зміною клімату, відзначає Bloomberg. Однак подібні ініціативи можуть викликати розбіжності. Наприклад, десять років тому Євросоюз був змушений відмовитися від плану включення міжнародної авіації в свій «вуглецевий ринок», оскільки це викликало обурення і погрози вжити заходи у відповідь з боку ряду держав, включаючи Бразилію, США, Росію і Китай.

Головування Великобританії в G7 тільки почалося, і пропозиції Джонсона ще не узгоджені. Цілком ймовірно, може бути досягнута принципова домовленість щодо цього питання, сказав один зі співрозмовників агентства.

Більше про міжнародний порядок денний в боротьбі проти змін клімату – в матеріалі Mind «Давос-2021: Прості кроки, які можуть зробити уряди для сповільнення глобального потепління».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло