«Північний потік – 2» готовий на 95% – Новак

«Північний потік – 2» готовий на 95% – Новак

Російський віце-прем'єр впевнений, що попри санкції газопровід буде завершений

«Північний потік – 2» готовий на 95% – Новак
фото Nord Stream 2 AG

Будівництво газопроводу «Північний потік – 2» завершилося вже на 95%, заявив віцепрем'єр РФ Олександр Новак в ефірі телеканалу «Росія 1», передає видання «Вєдомості».

Він також висловив упевненість в тому, що трубопровід буде добудований до кінця, попри санкції США, оскільки в завершенні будівництва зацікавлені беруть участь в ньому іноземні компанії. За словами віцепрем'єра, американська сторона, яка бажає просувати свій СПГ на європейський ринок, використовує неринкові методи конкуренції.

«А якщо говорити про законодавство, юридичний бік питання, цей проєкт абсолютно законний, відповідає всім вимогам європейського законодавства, тому і країни, які беруть участь в ньому, вони зацікавлені в реалізації цього проєкту», – додав він.

Нагадаємо: сенатори США закликали адміністрацію Джо Байдена ввести в дію санкції, спрямовані на блокування завершення будівництва газопроводу «Північний потік – 2» з Росії до Німеччини. Їх стурбували повідомленнями про те, що Вашингтон та Берлін обговорюють варіанти угоди, яка дозволить уникнути обмежень.

До цього   німецька екологічна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) оприлюднила документи, згідно з якими міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц минулого року запропонував США укласти угоди на загальну суму понад 1 млрд євро, що мало б пом’якшити позицію Вашингтону в справі запровадження санкцій щодо газопроводу «Північний потік – 2». Окрім будівництва СПГ-терміналів, Німеччина запропонувала «певну дипломатичну допомогу, щоб заспокоїти Україну та Польщу» в обмін на поступки з боку США, вказали в DUH

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті