Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Блекаут в Техасі: вперше за десятиліття в штаті почалися відключення електроенергії

Блекаут в Техасі: вперше за десятиліття в штаті почалися відключення електроенергії

Через арктичні морози в південних штатах замерзли вітрові турбіни та свердловини з видобутку сланцевої нафти і газу

Блекаут в Техасі: вперше за десятиліття в штаті почалися відключення електроенергії
фото www.flickr.com/photos/18878095@N07/4364574520

У Техасі вперше за десятиліття почалися віялові відключення електроенергії для мільйонів домашніх господарств, оскільки безпрецедентні арктичні морози викликали хаос на енергетичних ринках США.

Як повідомляє Bloomberg, регулятор наказав операторам мережі знизити навантаження на систему, оскільки люди вмикають обігрівачі, щоб зігрітися. Очікується, що електропостачання житлових кварталів і малих підприємств відключатиметься на термін до 45 хвилин за раз. У Х'юстоні головна комунальна служба міста повідомила, що відключення можуть тривати і більше години.

Це перші відключення електроенергії взимку з 2011 року, коли аналогічні морози вивели з ладу низку енергоблоків. Агентство зазначає, що зазвичай сплески попиту на електроенергію трапляються влітку в Техасі, коли зростає використання кондиціонерів. Цьогоріч сильні холоди застали енергетичну промисловість зненацька, і системі не вдається з цим впоратись.

Минулого тижня у США було встановлено близько 800 рекордів низьких температур. Дані мережі показують, що електричне навантаження впало приблизно на 12 ГВт за лічені хвилини, що еквівалентно втраті електропостачання 4,2 млн осіб. Періодичні відключення електроенергії були визнані необхідними, навіть коли піковий вечірній попит знижувався.

Президент Джо Байден оголосив надзвичайний стан, мобілізувавши федеральну допомогу на місцеві заходи реагування.

Регулятор очікує, що попит на електроенергію досягне рекордного максимуму в понеділок і вівторок, побивши рекорд, встановлений під час літньої спеки в 2019 році.

Енергетична криза посилюється відсутністю вітрової генерації. Через морози зупинилася половина вітряних турбін в штаті. Також у США за останні кілька днів на 8% знизився видобуток газу, що також впливає на рівень генерації.

«Замерзають свердловини з видобутку сланцевої нафти і газу, що обмежує видобуток», – написав у Twitter кореспондент Bloomberg Стефен Стапжінскі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті