ByteDance передумала продавати американський TikTok компаніям Oracle і Walmart

ByteDance передумала продавати американський TikTok компаніям Oracle і Walmart

Трамп пішов, і угода втратила сенс

ByteDance передумала продавати американський  TikTok компаніям Oracle і Walmart
фото DR

Китайська компанія ByteDance передумала продавати американський бізнес TikTok компаніям Oracle і Walmart після того, як колишній президент США Дональд Трамп покинув свій пост, повідомляє Forbes з посиланням на South China Morning Post.

Угода головним чином була продиктована вимогами адміністрації Трампа. Але він пішов, і угода втратила сенс», – розповіло джерело South China Morning Post.

За його словами, ByteDance вважала, що угода з компанією Oracle, засновник якої Ларрі Еллісон підтримував Трампа, могла б стати корисною для неї, якби Трамп залишився на посаді після виборів. Однак на виборах переміг Джо Байден, і компанія втратила інтерес до угоди. Тепер ByteDance підбирає нову структуру для роботи в США.

Влада Китаю не планує втручатися в комерційні деталі угоди, зазначає інше джерело, але все ж визначила певні умови. Зокрема, через новий закон ByteDance не може продати американській компанії свої основні алгоритми. Другий пункт – політичний, додало джерело. Ситуація з ByteDance не повинна виглядати як «схиляння колін перед урядом США», пояснив він, так як це може стати поганим прикладом для інших китайських компаній.

У минулому році Трамп розпорядився заблокувати TikTok в США. Щоб уникнути заборони, ByteDance домовилася про продаж своїх американських активів компаніям Oracle і Walmart. За умовами угоди, ByteDance мала зареєструвати американську компанію під назвою TikTok Global, продати 20% і зберегти за собою решту 80%.

Раніше The Wall Street Journal з посиланням на джерела повідомила про припинення операції з примусового продажу бізнесу TikTok в США. Джерела видання стверджували, що адміністрація Байдена вирішила провести власну перевірку і оцінити потенційну загрозу безпеці даних американських користувачів, які збирає TikTok.

За одним із сценаріїв, про які розповіло джерело WSJ, влада США може відмовитися від вимоги продати сервіс, якщо керувати даними користувачів TikTok буде якась третя довірена сторона.

Нагадаємо, власник TikTok оцінив вартість сервісу напередодні угоди з Walmart і Oracle в $60 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті