Євросоюз веде переговори з Moderna про закупівлю масштабної партії вакцини

Євросоюз веде переговори з Moderna про закупівлю масштабної партії вакцини

AstraZeneca пропонує завезти в ЄС вакцину, вироблену за межами Європи, щоб компенувати зменшення поставок

Євросоюз веде переговори з Moderna про закупівлю масштабної партії вакцини
фото pixabay.com

Євросоюз веде переговори з Moderna про закупівлю більшої кількості вакцини проти COVID-19, а AstraZeneca, з якою переговори зайшли в глухий кут, запропонувала доповнити поставки дозами своєї вакцини, виробленої за межами Європи,  щоб компенсувати скорочення поставок, розповіли Reuters два джерела в ЄС.

Євросоюз поставив за мету вакцинувати 70% дорослого населення до кінця літа, і тепер щосили намагається забезпечити необхідну для цього кількість доз, обіцяних фармацевтичними компаніями.

Зараз ЄС намагається збільшити свій запас вакцин, який вже складає майже 2,3 млрд доз від шести виробників ліків для свого населення, що налічує близько 450 млн чоловік.

ЄС веде переговори про нову угоду з американською Moderna, яка може подвоїти обсяг вакцини від цієї компанії, анонімно повідомили Reuters два європейські посадовці, що брали участь в переговорах.

За умовами угоди, ЄС отримає від Moderna 150 млн додаткових доз, крім 160 млн, які вже були зарезервовані і поставки яких тільки почалися в січні.

Частина доз за новим контрактом може бути доставлена до червня.

Один зі співрозмовників вказав на труднощі, з якими Moderna зіткнулася, доставивши в ЄС всього 10 млн доз в першому кварталі 2021 року.

Moderna відмовилася коментувати переговори з ЄС, але зазначила, що проводить обговорення з регулюючими органами в різних країнах про можливість збільшення кількості доз у флаконах з 10 до 15.

Також зазначається, що ЄС близький до завершення переговорів з Novavax про 200 млн доз, сказав один з чиновників, що бере участь в переговорах.

Як ми писали, між Євросоюзом і AstraZeneca загостився конфлікт через зменшення поставок вакцини у Європу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті