Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Між Євросоюзом і AstraZeneca загостився конфлікт через зменшення поставок вакцини у Європу

Між Євросоюзом і AstraZeneca загостився конфлікт через зменшення поставок вакцини у Європу

ЄС вимагає доступу до вакцин AstraZeneca COVID на заводах Великобританії

Між Євросоюзом і AstraZeneca загостився конфлікт через зменшення поставок вакцини у Європу
фото DR

Євросоюз вимагає від англо-шведської компанії AstraZeneca надати додаткові дози вакцини проти COVID-19 із заводів в Європі і Великобританії після того, як компанія оголосила, що затримає частину поставок через модернізацію заводського виробничого обладнання, пише Reuters.

ЄС мав схвалити вакцину від AstraZeneca вже до кінця цього тижня, однак компанія, яка розробляла вакцину в партнерстві з Оксфордським університетом Великобританії, заявила, що скорочує поставки в ЄС в першому кварталі через проблеми з виробництвом.

Офіційний представник ЄС сказав, що через проблеми з виробництвом на бельгійському заводі ЄС отримає в першому кварталі лише 31 млн доз, що на 60% менше, ніж було раніше погоджено.

ЄС протягом тижня підштовхував компанію переглянути свої наміри про скорочення поставок, але неясно, як блок може змусити AstraZeneca поставити узгоджені обсяги.

Паскаль Соріо, виконавчий директор AstraZeneca, заявив у вівторок, що контракт з ЄС заснований на пункті про «максимальні зусилля» і не зобов'язує компанію дотримуватися певного обсягу поставок.

Соріо сказав, що вакцини, призначені для ЄС, виробляються на чотирьох заводах в Бельгії, Нідерландах, Німеччині та Італії.

Але чиновники Єврокомісії заявили в середу, що відповідно до контракту компанія також могла би постачати вакцини з двох заводів у Великобританії, на яких немає жодних виробничих проблем.

Вони додали, що фірма не надала достатніх пояснень, чому дози не можуть бути відвантажені зі складів на британських заводах.

AstraZeneca досі не відповіла на заклики ЄС, а Брюссель заявив, що компанія відмовилася від віртуального засідання, запланованого на середу.

Потім австрійський міністр сказав, що засідання призначене на четвер, за яким послідувала заява AstraZeneca про те, що онлайн-переговори відбудуться в середу, як і планувалося. Але вони так і не відбулися.

Контракт ЄС з AstraZeneca передбачає закупівлю не менше 300 млн доз за умови, що вакцина буде визнана безпечною і ефективною. Рішення про її схвалення призначено на п'ятницю.

Як повідомлялося, Великобританія для свого 67-мільйонного населення замовила 367 млн доз семи різних вакцин – деякі з них уже схвалені, а деякі ні, у той час як Євросоюз забронював майже 2,3 млрд доз для свого населення в 450 млн чоловік.

Тим часом стало відомо, що згідно з дослідженням The Economist, Україна не отримає широкого доступу до вакцини від коронавірусу до 2023 року.

Нагадаємо, напередодні на Давоському форумі президент Південно-Африкаської Республіки заявив, що багаті країни мають припинити забирати собі всю вакцину.

Між тим МВФ попереджає, що затримка темпів вакцинації у країнах, що розвиваються, несе загрозу для всієї світової економіки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті