В Україні екологічні злочини відстежуватимуть за допомогою супутникових знімків – Держкосмос

В Україні екологічні злочини відстежуватимуть за допомогою супутникових знімків – Держкосмос

Серед них незаконні вирубки лісу, видобуток корисних копалин, стихійні сміттєзвалища та забудови узбережжя водойм

В Україні екологічні злочини відстежуватимуть за допомогою супутникових знімків – Держкосмос
Фото: Pok Rie/Pexels

Незаконні вирубки лісу, видобуток корисних копалин, стихійні сміттєзвалища, а також забудови узбережжя водойм будуть відслідковуватися за допомогою супутникової космічної зйомки. Про це повідомляється на сторінці Державного космічного агентства (ДКА) у фейсбуці.

«Співпраця ДКА з Міндовкілля розширила спектр використання супутникових знімків в Україні. Це хороша перспектива розвинути ті сервіси, які вже давно працюють у передових країнах світу та приносять значний результат у вигляді мільярдів доларів, збережених шляхом протидії та попередженню злочинів в екологічній сфері. Відтепер і в екологічній сфері рівень реагування на загрози відповідатиме світовим стандартам залученню супутникового ресурсу», – заявив в.о. голови агентства Михайло Лев.

Повідомляється, що Національний центр управління та випробувань космічних засобів працює над методиками використання знімків у діяльності інспекторів Міндовкілля, щоб забезпечити правомочність наданих супутникових даних у судах.

«Це буде наступним кроком імплементації інформації з космічного спостереження Землі для інтересів національної безпеки та економіки», – додали в Держкосмосі.

Нагадаємо: раніше Mind розпитав міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського про те, як наразі вирішується проблема поводження з відходами, зокрема про будівництво сміттєпереробних заводів і сховища радіоактивних відходів, а також – про реалії знеліснення України та про боротьбу з нелегальним видобутком бурштину й маловоддям.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло