Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
В США подали до суду на Amazon за недостатній захист співробітників від COVID-19

В США подали до суду на Amazon за недостатній захист співробітників від COVID-19

Керівництво навіть звільняло тих, хто висловлював невдоволення умовами праці, вказано в позові

В США подали до суду на Amazon за недостатній захист співробітників від COVID-19
фото DR

Прокуратура штату Нью-Йорк 16 лютого подала до Верховного суду цього ж штату позов проти компанії Amazon, звинувативши її в порушенні прав своїх співробітників через недостатній захист від коронавірусної інфекції на робочих місцях, пише Коммерсант.

Прокуратура вважає, що на двох місцевих об'єктах Amazon – складі на Стейтен-Айленд і центрі доставки в районі Квінс – проводилася недостатня дезінфекція приміщень, крім того, компанія приділила недостатньо уваги відстеженню випадків зараження серед своїх співробітників.

У позові стверджується, що «компанія отримувала величезні прибутки і забезпечувала зростання свого бізнесу за рахунок життів, здоров'я і безпеки своїх співробітників».

Прокурори заявляють, що керівництво компанії намагалося змусити замовкнути працівників, коли вони стали скаржитися на випадки зараження після перебування на робочих місцях.

У позові стверджується, що ще в червні в компанію поскаржилися близько 90 хворих співробітників, які працювали на зазначених об'єктах компанії. Однак компанія не стала проводити дезінфекцію робочих приміщень і не стала покращувати їх вентиляцію.

Крім того, компанія не стала відстежувати контакти хворих на робочих місцях, а замість цього перевірила їх переміщення за камерами спостереження, які не охоплюють всю площу об'єктів.

Прокуратура також стверджує про випадки звільнень окремих робочих, які скаржилися керівництву, що компанія не хоче витрачати гроші і час на те, щоб захистити їх від коронавірусної інфекції на робочих місцях.

У своєму позові прокуратура просить суд визнати Amazon винною в порушенні трудового законодавства, прав співробітників на захист життя і здоров'я на робочому місці, а також вимагає виплатити їм відповідні компенсації за моральну шкоду, які повинен визначити суд.

Сама компанія Amazon не згодна зі звинуваченнями і заявляє, що вона вживала достатньо заходів для захисту здоров'я своїх співробітників.

Нагадаємо, в США від COVID-19 померло більше американців, ніж під час Другої світової.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті