ВООЗ разом з Soul Machines, Amazon та Google розробили бота, який допоможе кинути курити

ВООЗ разом з Soul Machines, Amazon та Google розробили бота, який допоможе кинути курити

Флоранс використовує міміку й емоційну реакцію, консультуючи людей, які звернулися за допомогою

ВООЗ разом з Soul Machines, Amazon та Google розробили бота, який допоможе кинути курити
фото Shutterstock

Бот зі штучним інтелектом на ім'я Флоранс допоможе вам кинути курити. Вона як віртуальний медик, працює цілодобово і без вихідних. Флоранс готова в будь-який момент надати консультацію всім, хто твердо вирішив покінчити зі шкідливою звичкою, пише Центр новин ООН.

Сьогодні в світі налічується 1,3 млрд курців. Багато з них хочуть кинути курити, але їм не вистачає необхідної підтримки. Ситуація ускладнилася у зв'язку з пандемією COVID-19, оскільки багато консультаційних служб, до яких люди зазвичай звертаються, були змушені призупинити свою роботу.

Для вирішення цієї проблеми в ВООЗ в партнерстві з Soul Machines, Amazon Web Services і Google Cloud розробили бота зі штучним інтелектом на ім'я Флоранс. Вона готова простягнути руку допомоги тим, хто вирішив відмовитися від куріння. Інтернет-консультант працює в режимі онлайн і готова надати необхідну підтримку охочим подолати як фізичну, так і психологічну залежність від тютюну.

У Флоранс завжди є час для того, щоб поговорити з вами саме тоді, коли вам особливо потрібна допомога. Віртуальна помічниця запрограмована на проведення кількох коротких бесід з клієнтом з використанням голосових або текстових меседжів. Вона допомагає зробити перші кроки на шляху до відмови від тютюну, вселяє в своїх співрозмовників впевненість у можливості досягти мети, а потім пропонує індивідуальну стратегію відмови від куріння.

Флоранс знайомить своїх пацієнтів з рекомендованими ВООЗ програмами, з безкоштовними телефонними лініями, що допомагають відмовитися від куріння, з додатками і службами обміну текстовими повідомленнями, доступними в їх країні.

На відміну від чат-ботів, Флоранс відразу дає емоційні відповіді в реальному часі, вона підбадьорює співрозмовника не тільки словами, а й мімікою свого обличчя. «Дівчина» здатна обробляти звукову, візуальну і текстову інформацію, яку вона отримує в ході спілкування. При цьому дані, якими клієнти діляться з Флоранс, в системі не збираються і не зберігаються.

Флоранс розмовляє поки що тільки англійською, але незабаром вона «опанує» також арабську, іспанську, китайську, російську та французьку мови.

Флоранс нагадує всім, що за даними ВООЗ, відмова від куріння важлива як ніколи, оскільки у курців вища ймовірність розвитку важкої форми COVID-19.

Нагадаємо, згідно з дослідженням, електронні сигарети не є безпечними і викликають «ментальний туман».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло