Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
Економіст, що передбачив кризу 2008 року, назвав біткойн роздутою бульбашкою

Економіст, що передбачив кризу 2008 року, назвав біткойн роздутою бульбашкою

Він порівняв ажіотаж навколо біткойна з тюльпановою лихоманкою в Нідерландах в XVII столітті

Економіст, що передбачив кризу 2008 року, назвав біткойн роздутою бульбашкою
фото Shutterstock

Американський економіст Нуріель Рубіні в інтерв'ю агентству Bloomberg у черговий раз розкритикував біткойн і зростаючий ажіотаж навколо нього, пише Коммерсант.

На думку професора Нью-Йоркського університету, біткойн – це бульбашка, він нічим не забезпечений і ціна його – результат спекулятивних маніпуляцій на ринку. Рубіні відомий тим, що передбачив економічну кризу 2008 року.

«Ціна на біткойн зростає через величезну кількість маніпуляцій, схем з накачування і обвалу курсу, фіктивних заявок, відмивання грошей, шахрайських схем, – заявив Рубіні. – Загалом біткойн не є валютою, засобом розрахунку, масштабованим інструментом для взаєморозрахунків або засобом для збереження заощаджень... Навіть у Флінстоунів грошова система була кращою, ніж біткойн. Їм не потрібно було розплачуватися різними токенами за різні товари і послуги».

Крім того, професор назвав біткойн «надутою бульбашкою», порівнявши його в черговий раз з тюльпановою лихоманкою в Нідерландах в XVII столітті, при цьому зазначивши, що навіть у тюльпанів є користь: «Люди люблять квіти».

Він також назвав абсолютно «безглуздим» і «тупим заняттям» майнінг криптовалюти, який споживає величезну кількість електроенергії. При цьому Рубіні зазначив, що біткойн не децентралізований, як це заявляється його прихильниками, адже 70% майнінгових операцій проводяться всього п'ятьма-шістьма пулами, які розташовані в Росії, Білорусі та Китаї – «країнах, де немає влади закону».

Між тим у середу, 17 лютого, вартість біткойна в ході торгів перевищила $52 000 і в черговий раз встановила рекорд. За даними Coindesk, в ході торгів криптовалюта досягала позначки $52 621.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті