Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Аукціонний дім Christie's вперше прийме оплату в криптовалюті

Аукціонний дім Christie's вперше прийме оплату в криптовалюті

Розплатитися нею можна буде тільки за колаж художника Beeple - перший цифровий твір, виставлений у Christie's

Аукціонний дім Christie's вперше прийме оплату в криптовалюті
Instagram beeple_crap

Аукціонний дім Christie's вперше дозволить розплатитися за покупку криптовалютою, повідомляє Forbes з посиланням на Bloomberg.

Поки що йдеться тільки про одну роботу, яку можна буде оплатити «ефіром», – колаж Everydays – The First 5 000 Days художника Майка Вінкельманна, відомого під псевдонімом Beeple. Криптовалютою можна буде оплатити вартість роботи, а комісію Christie's покупець повинен буде заплатити в доларах.

«Ми знаходимося на порозі часів, коли криптовалюта може стати більш поширеним способом ведення бізнесу. Цей аукціон, я думаю, – ідеальний спосіб спробувати це», – розповів фахівець Christie's Ноа Девіс. За його словами, той факт, що Christie's вперше готовий прийняти криптовалюту, більше говорить про спробу аукціонного дому завоювати нову аудиторію, ніж про якісь зміни на традиційному ринку мистецтва.

«На цього хлопця в Instagram підписані 1,8 млн осіб, і для них доступна початкова ставка від $100 до кількох тисяч доларів. Ми хочемо, щоб люди бачили, що аукціони – це не щось недоступне. Я думаю про Reddit, GameStop і низький поріг входу на такі платформи, як Robinhood. Цей твір мистецтва – ідеальний шлях у всесвіт Christie's», – додав Девіс.

При цьому він зазначив, що дім хоче використовувати криптовалюту, «коли це має сенс», але це не означає, що тепер такий варіант оплати стане доступний на кожному аукціоні.

Робота Everydays – The First 5 000 Days – це гігантський колаж з окремих творів, які художник Beeple створював кожен день протягом 13 років – з 1 травня 2007 по 7 січня 2021 року. В колаж увійшли 5000 картин, повідомляється на сайті Christie's. Фахівці дому переконані, що ця робота демонструє еволюцію художника: на самому початку проект складався з простих малюнків, але пізніше до них додалася більш складна 3D-графіка. В останні п'ять років Beeple в своєму проекті став реагувати на актуальні події. Серед фрагментів колажу можна, наприклад, знайти зображення колишнього президента США Дональда Трампа.

«Це буде перший раз, коли аукціонний дім виставить на аукціон повністю цифровий твір мистецтва без будь-якої фізичної складової», – написав художник в своєму Instagram, назвавши цей аукціон історичним.

У жовтні 2020 року Beeple виставив на продаж іншу свою цифрову роботу тиражем 100 примірників. Кожна робота коштувала $1, всі їх розкупили менш ніж за секунду, пише Bloomberg. У грудні художник знову виставив на аукціон свої роботи по $969 за кожну. За п'ять хвилин Beeple продав 601 токен NFT, у вигляді яких були представлені роботи, на загальну суму більше $582 000.

На цьому ж аукціоні було виставлено 20 унікальних цифрових творів мистецтва на загальну суму $2,2 млн. Ще одним лотом стала робота, яка містить всі 20 зображень, які були продані за $778 000. Всього за кілька днів Beeple продав творів мистецтва на $3,5 млн.

Нагадаємо, один з найповніших скелетів тиранозавра було продано на аукціоні Christie's за рекордні $32 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті