Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
Договір про спільний авіапростір з ЄС не підписали через бюрократію – Криклій

Договір про спільний авіапростір з ЄС не підписали через бюрократію – Криклій

Підготувати та підписати документ до 11 лютого не встигли

Договір про спільний авіапростір з ЄС не підписали через бюрократію – Криклій
Фото: pixabay.com

Договір про спільний авіапростір («відкрите небо») між Україною та ЄС не підписали 11 лютого через бюрократію. Про це в ефірі Українського радіо повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Я б не використовував термін «зірвалося підписання», банально тому, що бюрократія в ЄС і Єврокомісії теж присутня. Всі держави-члени ЄС мають підписати угоду», – заявив Криклій.

Криклій заявив, що угоду мають підписати в найближчі місяці. За його словами, Україна зверталася до португальської сторони, щоб прискорити підписання. Підготувати та підписати документ до 11 лютого не встигли.

«І президент Європейської ради, і президент Єврокомісії говорили, що рухаємося за обумовленим планом і додаткових відтермінувань бути не повинно», – додав міністр.

Договір про «відкрите небо» – угода про спільний авіаційний простір між Україною та ЄС, яку парафували ще на Ризькому саміті Східного партнерства у 2013 році. Він зніме обмеження під час вибору напрямків між сторонами і знизить рівень бюрократії. В його умовах у процесі вибору напрямків не потрібно буде погоджувати це з авіарегуляторами країн: усі переговори будуть проходити безпосередньо між авіаперевізником та аеропортом. Криклій заявив, що угода передбачає розвиток внутрішніх перевезень і скасування ПДВ на внутрішні рейси.

Протягом кількох років ведуться переговори, а у 2019 підписання перенесли на невизначений термін

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті