Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт що імплементує основні засади Другої платіжної директиви ЄС

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт що імплементує основні засади Другої платіжної директиви ЄС

Законопроєктом передбачається концепція відкритого банкінгу в Україні та інтеграція українського платіжного ринку з європейським

Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт що імплементує основні засади Другої платіжної директиви ЄС
фото: photo.unian.ua

Верховна Рада на засіданні 19 лютого підтримала за основу законопроєкт №4364 «Про платіжні послуги», яким передбачається концепція відкритого банкінгу в Україні та імплементація основних засад Другої платіжної директиви ЄС (PSD2). Про це повідомив Національний банк на своїй сторінці у фейсбуці.

Законопроєкт «Про платіжні послуги» імплементує основні засади Другої платіжної директиви ЄС (PSD2), що сприятиме інтеграції українського ринку з європейським.

Він також передбачає імплементацію концепції відкритого банкінгу (Open banking), що, як кажуть у НБУ, стане стимулом для розвитку фінтеху в Україні.
«Фінтех-компанії зможуть налагодити взаємовигідну співпрацю з банками та отримати більше можливостей для бізнесу», – зазначає регулятор.

НБУ пояснює, що прийняття законопроєкту сприятиме появі нових платіжних стартапів та розширенню кола учасників платіжного ринку, розвитку новітніх платіжних продуктів, сервісів і послуг. Як наслідок, посилиться конкуренція на ринку.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що закон, що регулює функціонування платіжних систем сьогодні, був прийнятий ще у 2001 році, а останні суттєві зміни були внесені до нього у 2012 році. Ним визначено лише один вид платіжних послуг – переказ коштів, яка означає рух певної суми коштів з метою її зарахування на рахунок отримувача або видачі йому у готівковій формі.

Новим законопроєктом натомість передбачається дев’ять платіжних послуг, з яких сім є фінансовими платіжними послугами, дві – нефінансовими.

Нагадаємо: у 2021 році НБУ планує активно працювати над переходом банків на міжнародний стандарт ISO20022 задля осучаснення фінансової інфраструктури України та її інтеграції зі світовими ринками.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло