Україна ввела санкції проти компанії-власника мережі спорттоварів «Спортмастер»

Україна ввела санкції проти компанії-власника мережі спорттоварів «Спортмастер»

Санкції введені терміном на 3 роки

Україна ввела санкції проти компанії-власника мережі спорттоварів «Спортмастер»
фото: flickr.com

Компанія Sportmaster Operations Pte. Ltd (Сінгапур), якій безпосередньо належить ТОВ «Спортмастер-Україна»  включена до списку санкцій рішенням РНБО й указом президента України від 19 лютого 2021 року. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Згідно з ним, на три роки щодо сінгапурської Sportmaster Operations вводиться повна заборона торговельних операцій, транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України, а також заборона ввезення її продукції безпосередньо компанією або із залученням представників іноземних держав і застосовуються санкції щодо запобігання виведення капіталів за межі України.

За інформацією на сайті «Спортмастер-Україна», до мережі входять близько 30 магазинів у 15 містах України загальною площею 50 000 кв. м, які щорічно відвідують близько 10 млн людей, а всього в компанії зайнято понад 1 000 працівників. Крім того, «Спортмастер-Україна» розвивала мережу дилерських і франчайзингових магазинів, яка на території України включає понад 150 торгових точок (зокрема, франчайзингові Columbia, Sportlandia, Weekender, B2G) загальною площею понад 16 000 кв. м у більш ніж 30 містах у всій країні.

«(Компанія) утворена в пострадянський період братами Миколою та Володимиром Фартушняками, уродженцями міста Кривий Ріг. Вони ж і відкрили в 1996 році представництво в Києві, а потім і в Україні», – зазначається на сайті.

У держреєстрі брати Фартушняки і раніше зазначені бенефіціарами «Спортмастер-Україна» з частками 30,79%, а ще таку ж частку контролює їх партнер Олександр Михальський. У всіх у них у держреєстрі зазначено громадянство Мальти й адреса проживання у Швейцарії.

Брати Фартушняки і Михальський через сінгапурську Ostin Operations Pte. Ltd. є також бенефіціарами роздрібної мережі торгівлі одягом «O`stin», яка на території України включає, згідно з її сайтом, 39 магазинів у різних містах.

Раніше вже були прецеденти введення санкцій проти компаній, які мають «дочки» в Україні. Зокрема, у вересні 2016 року за санкції України потрапила ОК «РусАл» і компанія Judson Trading Limited (Кіпр), яку пов'язують із нею, однак Миколаївський глиноземний завод, який належить «РусАл», продовжив працювати.

Нагадаємо: РНБО запровадила санкції проти Медведчука й Оксани Марченко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті