В РФ виявили перший в світі випадок інфікування людей вірусом пташиного грипу

В РФ виявили перший в світі випадок інфікування людей вірусом пташиного грипу

Перебіг хвороби у всіх захворілих був «дуже легким». Наразі вони видужали

В РФ виявили перший в світі випадок інфікування людей вірусом пташиного грипу
фото www.flickr.com/photos/144268440@N05/29689313213

Керівник «Роспотрєбнадзору» Анна Попова заявила, що вчені російського центру «Вектор» виявили перший в світі випадок інфікування людей вірусом пташиного грипу H5N8.

«У Російській Федерації лабораторно підтверджений перший випадок інфікування людини вірусом грипу А, пташиного грипу H5N8», – цитує слова Попової видання «Вєдомості»

Вона розповіла, що вчені виділили генетичний матеріал грипу у сімох співробітників птахофабрики на півдні Росії, де в грудні 2020 року був зареєстрований спалах серед поголів'я птахів.

У короткий термін були проведені всі заходи щодо захисту людей і тварин, мінімізовані всі ризики. Подальшого розвитку ця ситуація не отримала, підкреслила Попова. За її словами, всі сім хворих видужали і відчувають себе добре, клінічний перебіг хвороби у них було «дуже легким», у всіх був виявлений імунну відповідь на вірус.

Випадки пташиного грипу останнім часом фіксуються в деяких європейських і азійських країнах. Зокрема у грудні минулого року такий спалах відбувся в Південній Кореї.

Нагадаємо: у нинішньому сезоні в Японії через пташиний грип було знищено рекордну кількість – 5 800 000 курей.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті