Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
ЄС готує четвертий пакет санкцій проти режиму Лукашенка – опозиція

ЄС готує четвертий пакет санкцій проти режиму Лукашенка – опозиція

Окрім санкцій, ЄС створює міжнародний механізм з розслідування злочинів спецслужб і МВС проти білоруського народу

ЄС готує четвертий пакет санкцій проти режиму Лукашенка – опозиція
фото Shutterstock

Глава Народного антикризового управління Білорусі, опозиціонер Павло Латушко заявив, що наразі Європейський союз готує четвертий, який буде обговорено в Брюсселі на засіданні Ради міністрів закордонних справ вже сьогодні, 22 лютого.

«Процедура підготовки санкцій пакета передбачає конфіденційність, проте можна виходити з того, що Євросоюз розширить санкційні списки суддів і чиновників, а також силовиків. Більш того, Євросоюз, діючи досить обережно в плані санкцій, вкрай серйозно підійшов до опрацювання комплексного юридичного підходу», – вказав Латушко у своєму телеграм-каналі.

За його словами, ЄС не обмежуватиметься тільки санкціями. Опозиціонер розповів, що «уже створюється міжнародний механізм з розслідування злочинів спецслужб і МВС проти білоруського народу, зокрема, вже активно формується відповідна доказова база. Ніхто зі злочинців не уникне відповідальності».

Латушко додав, що Британія також введе власні санкції проти Білорусі.

Нагадаємо: останній пакет санкцій проти Білорусі Євросоюз ввів 17 листопада.

Своєю чергою, у відповідь Мінськ оголосив про розширення санкцій щодо країн Євросоюзу та Канади. Список осіб, проти яких будуть вжиті обмеження, МЗС не опублікувало, проте попередило, що вони можуть зіткнутися з проблемами при поїздках не тільки в Білорусь. До цього офіційний представник російського МЗС Марія Захарова підтверджувала, що введені владою Білорусі санкції автоматично набувають чинності і в Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті