Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
РНБО повідомила про масштабні російські кібератаки на українські оборонні сайти

РНБО повідомила про масштабні російські кібератаки на українські оборонні сайти

Зловмисники використовували новий механізм кібератак

РНБО повідомила про масштабні російські кібератаки на українські оборонні сайти
фото Shutterstock

РНБО України в понеділок звинуватила російські хакерські мережі в масованих атаках на сайти українських держустанов в сфері безпеки і оборони. Про це йдеться в повідомленні РНБО.

«Починаючи з 18 лютого, Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України фіксує масовані DDoS атаки на український сегмент Інтернет, переважно на веб-сайти сектору безпеки і оборони. Зокрема атаки здійснювалися на сайти СБУ, РНБО, ресурси інших державних установ та стратегічних підприємств», – йдеться в повідомленні.

«Встановлено, що джерелом цих скоординованих атак були ІР-адреси, які належать певним російським мережам обміну трафіком», – вказано в заяві.

При цьому аналіз дозволив виявити, що зловмисники  використовували новий механізм кібератак, який не спостерігався раніше під час подібних інцидентів, зазначає відомство.

«Під час атаки вразливі веб-сервери державних органів інфікуються вірусом, який приховано робить їх елементом бот-мережі, що використовується для DDOS-атак на інші ресурси. При цьому системи безпеки інтернет-провайдерів визначають скомпрометовані веб-сервери як джерело атак, та починають блокувати їх роботу шляхом автоматичного внесення до «чорних списків». Таким чином, навіть після закінчення фази DDoS атаковані веб-сайти залишаються недоступними для користувачів», – пояснили в РНБО.

Нагадаємо, 19 лютого РНБО запровадила санкції проти Віктора Медведчука й Оксани Марченко.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті