Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Гарантований покупець оштрафував виробників зеленої енергетики за небаланси

Гарантований покупець оштрафував виробників зеленої енергетики за небаланси

Штрафують при перевищенні похибок прогнозування більш ніж на 5% для сонячних і на 10% для вітрових електростанцій

Гарантований покупець оштрафував виробників зеленої енергетики за небаланси
Фото: pixabay.com

Державне підприємство «Гарантований покупець» (ГарПок) виставив виробникам енергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) рахунки за небаланси. Про це заявив заступник директора держпідприємства з торгівельних операцій Геннадій Іванов, повідомляє пресслужба ДП «Гарантований покупець».

«Наприкінці минулого тижня ми вперше направили виробникам електроенергії (з ВДЕ) акти приймання-передачі частки відшкодування вартості врегулювання небалансів. Можемо констатувати, що із запровадженням фінансової відповідальності за небаланси прогнозування виробників однозначно покращилося», – повідомив Іванов.

Як повідомлялося, із 2021 року виробники «зеленої енергії» будуть платити штрафи за свої похибки прогнозування, що призводять до небалансів в енергосистемі. Це передбачено меморандумом про взаєморозуміння між урядом та інвесторами у ВДЕ, який було украдено восени 2020 року. Згідно із текстом документу, відповідальність наступає при перевищенні похибок прогнозування більш ніж на 5% для сонячних електростанцій, та більш ніж на 10% – для вітрових електростанцій. Раніше відповідальність за небаланси несло ДП «Гарантований покупець».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті