Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Виробники з США борються з нестачею сталі і стрімким ростом цін на неї

Виробники з США борються з нестачею сталі і стрімким ростом цін на неї

Американські компанії ще ніколи не бачили такого хаосу на ринку сталі, говорять експерти

Виробники з США борються з нестачею сталі і стрімким ростом цін на неї
фото www.flickr.com/photos/185424603@N06/49031876112

Багато американських компаній, серед яких виробники деталей для авіа та автомобільної галузі страждають від нової хвилі потрясінь в сталеливарній промисловості США. Як повідомляє Reuters, сталі в США не вистачає, і ціни на неї ростуть.

Згідно з офіційними даними, невиконані замовлення на сталь в останньому кварталі були на найвищому рівні за п'ять років, а запаси були близькі до мінімуму за три з половиною роки. Орієнтовна ціна на гарячекатаний сталевий прокат в цьому місяці склала +$1176 за тонну, це найвищий рівень за останні 13 років.

Ріст цін веде до зростання витрат і скорочення прибутків виробників сталі, провокуючи новий раунд закликів скасувати мита на сталь експрезидента Дональда Трампа.

«Наші члени повідомляють, що вони ніколи не бачили такого хаосу на ринку сталі», – сказав Пол Натансон, виконавчий директор Коаліції американських виробників і споживачів металу.

Група, яка представляє понад 30 000 компаній у виробничому секторі і ланцюжках поставок, в цьому місяці попросила президента Джо Байдена скасувати «трампівські» мита на метал.

Американські сталеливарні заводи, які торік простоювали печі через побоювання щодо затяжного економічного спаду, викликаного пандемією, не поспішали нарощувати виробництво, попри відновлення попиту на легкові та вантажні автомобілі, побутову техніку та іншу сталеву продукцію. Коефіцієнт використання виробничих потужностей на сталеливарних заводах – показник того, наскільки повністю використовуються виробничі потужності – виріс до 75% після падіння до 56% у ІІ кварталі 2020 року, але все ще залишається набагато нижче 82% в лютому минулого року.

Видання зазначає, що минулого місяця виробник сталі Steel Dynamics заявила, що не може отримати достатньо плоских листів навіть для власних внутрішніх операцій.

Хейл Фут, президент каліфорнійського виробника аерокосмічних деталей Scandic Springs повідомив, що компанія ризикує втратити річний контракт на $1 млн, оскільки не може знайти місцевого постачальника, готового поставити 240 000 фунтів холоднокатаної сталі.

Компанія Stone City Products з Індіани, яка поставляє компоненти для виробників побутової техніки і автопрому, також зазнає труднощів із закупівлею 2 млн тонн гарячекатаної сталі на рік для нового проєкту.

Внутрішні ціни на сталь виросли більш ніж на 160% з серпня минулого року, поставивши споживачів металу в скрутне становище.

За даними опитування менеджерів по закупівлях за лютий, індекс оплачених цін IHS Markit для заводів був найвищим з 2011 року, а його оцінка цін на готову продукцію була найвищою з 2008 року.

Нагадаємо: ціни на кольорові метали демонструють різке зростання. Мідь піднялася вище $9000 за тонну вперше з 2011 року. Вартість нікелю перевищила $20 000 за тонну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті