Ціни на мідь перевищили $9000 за тонну вперше з 2011 року

Ціни на мідь перевищили $9000 за тонну вперше з 2011 року

Ціни на кольорові метали ростуть на тлі очікувань, що післякризовий попит перевищить короткострокову пропозицію

Ціни на мідь перевищили $9000 за тонну вперше з 2011 року
фото www.flickr.com/photos/130020330@N06/47101464884

Ціни на кольорові метали продемонстрували різке зростання в понеділок, 22 лютого. При цьому мідь піднялася вище $9000 за тонну на ставках на те, що підвищений попит, викликаний відновленням після пандемії, викличе історичний дефіцит. Вартість нікелю перевищила $20 000 за тонну.

Як повідомляє Bloomberg, мідь сьогодні здорожчала на 4%. Метали знаходяться в очікуванні того, що післякризовий попит перевищить короткострокову пропозицію. Це може як посилити спекуляції про новий сировинний суперцикл, так і викликати стурбованість щодо зростаючого цінового тиску в міру того, як світова економіка відновлюється після пандемії.

«Настрої на ринку зараз розпалюються в очікуванні нового циклу глобальної інфляції, – сказав Цзя Чжен, аналітик Goldtrust Futures з Шанхая. – Китайські інвестори, які повернулися з новорічних свят за місячним календарем, чекають додаткових стимулів з боку США і Європи. По суті, попит в Китаї перевершив очікування, оскільки обмеження на поїздки збільшили споживання ».

Goldman Sachs Group минулого тижня посилила свою оптимістичну позицію щодо міді, заявивши, що повернення Китаю після тижневої перерви спровокувало ще одне зростання цін. За даними банку, в цьому році ринок зіткнувся з найбільшим дефіцитом за десятиліття з високим ризиком дефіциту в найближчі місяці.

На Лондонській біржі металів вже з'являються ознаки зростаючої напруженості, оскільки спотові контракти торгуються з премією в порівнянні з ф'ючерсами. Ця модель, відома як беквордація, була характерна для ринку під час рекордного буму китайського попиту торік і передбачає, що спотовий попит знову випереджає пропозицію на тлі виснаження біржових запасів.

Нагадаємо: днями ціна на платину перевищила поріг у $1300 за тройську унцію вперше за більш ніж шість років. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло