Німецький страхувальник Munich Re вийшов з «Північного потоку 2» через загрозу санкцій

Німецький страхувальник Munich Re вийшов з «Північного потоку 2» через загрозу санкцій

Це не перша німецька страхова компанія, яка виходить з проекту

Німецький страхувальник Munich Re вийшов з «Північного потоку 2» через загрозу санкцій
фото Nord Stream 2

Дочірня компанія німецького страхувальника Munich Re більше не буде страхувати проект газопроводу «Північний потік 2» на тлі загрози санкцій з боку США, пише Reuters.

«Munich Re Syndicate випустила повідомлення про припинення участі в Nord Stream 2», – повідомив представник компанії в заяві, відправленій електронною поштою, з посиланням на дочірню компанію. Додаткових подробиць компанія не повідомила.

У Держдепартаменті США заявили, що дії Сполучених Штатів щодо проекту газопроводу не стануть сюрпризом для європейських партнерів Вашингтона.

Раніше страхова компанія Zurich припинила надавати послуги зі страхування газопроводу «Північний потік 2». Джерела повідомляли, що компанія побоюється потрапити під санкції США.

Nord Stream 2 відмовився коментувати рішення Munich Re, але заявив, що уряди європейських країн і Єврокомісія повинні захищати європейські компанії від санкцій, які «вони описали як такі, що суперечать міжнародному праву і є втручанням в енергетичний суверенітет».

Загалом не менше 18 європейських компаній вийшли з проекту «Північний потік 2» через американські санкції, передає Інтерфакс з посиланням на газету Tagesspiegel і звіт держсекретаря США Конгресу.

Серед цих компаній виявилися німецький постачальник промислових і будівельних послуг Bilfinger з Мангейма і страховик Munich Re Syndicate Limited. В основному мова йде про страхові компанії зі штаб-квартирами у Великобританії. Крім цього, до списку увійшли Zurich Insurance Group і паризька Axa Group.

***

Газопровід побудований на більш ніж 90%, російський «Газпром» разом із західними партнерами сподіваються завершити проект в цьому році.

Будівництво «Північного потоку 2» зараз відбувається в територіальних водах Данії. Після цього воно має продовжитися в водах Німеччини. Оператор проекту подав до німецького регулятора запит на дозвіл проведення робіт.

Нагадаємо, напередодні МЗС України та Польщі спільно закликали США зупинити «Північний потік 2» і звернулися до Байдена з закликом «використати всі наявні в його розпорядженні засоби» для цього.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті