Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
NASA та FAA також стали жертвами найнебезпечнішої кібератаки в історії США

NASA та FAA також стали жертвами найнебезпечнішої кібератаки в історії США

Від атаки, яка отримала назву Sunburst, постраждали тисячі державних та недержавних установ у США та за їх межами

NASA та FAA також стали жертвами найнебезпечнішої кібератаки в історії США
фото pixabay.com

Хакери зламали мережі космічного агентства США NASA і Федерального управління цивільної авіації (FAA )в рамках більш широкої кампанії, націленої на урядові установи США і приватні компанії. Як повідомляє TechCrunch, про це стало відомо за кілька годин до слухання в сенатському комітеті з розвідки, якому було доручено розслідувати широкомасштабну кібератаку, яка, як вважається, була «ймовірно російського походження».

Представник NASA не оскаржив інформацію, але відмовився від коментарів, пославшись на «триваюче розслідування». Представник FAA не відповів на запит про коментар.

Вважається, що NASA і FAA – це ті два з дев'яти урядових агентств, які, як доведено, постраждали в результаті атаки. Решта сім включають міністерства торгівлі, енергетики, внутрішньої безпеки, юстиції та держави, казначейство і національні інститути охорони здоров'я.

До числа жертв масштабної кібератаки також потрапили компанії, що займаються кібербезпекою FireEye, Microsoft і Malwarebytes.

Нагадаємо: 13 грудня 2020 року було оприлюднено інформацію про масштабну кібератаку проти тисяч державних та недержавних установ у Сполучених Штатах та за їх межами. Підозра лягла на російське угрупування APT29 (також відоме як «Cozy Bear», «The Dukes»), яке підпорядковане службі зовнішньої розвідки РФ. Було атаковано до 200 організацій у всьому світі. Серед них більшу частину склали держоргани США та американські компанії, проте це зачепила і НАТО, парламент Великої Британії та Європейський парламент.

Як повідомлялось, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван пообіцяв Москві швидку відповідь на останні кібератаки на мережі урядових сайтів Сполучених Штатів. За його словами, ця відповідь буде включати в себе не просто санкції, а набір інструментів. Росія повинна зрозуміти, де «США підводять риску в цьому виді діяльності», – заявив він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті